SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aleksandra Agatowska w zarządzie PZU, wcześniej pracowała w HDI Asekuracja TU, Sony Europe i Philips Lightning Poland

Do zarządu PZU została powołana Aleksandra Agatowska. Z firmą jest związana od 3,5 roku, wcześniej pracowała m.in. w pionach marketingowych HDI Asekuracja TU, Sony Europe i Philips Lightning Poland.

Aleksandra Agatowska Article

Aleksandra Agatowska w marcu 2016 roku została członkiem zarządu PZU Życie i dyrektorem Grupy PZU. Uczestniczyła w programie dla wyższej kadry kierowniczej w zakresie strategii firmy na Columbia Business School.

To kolejna osoba powołana w br. do zarządu PZU. W marcu jego członkami zostali Marcin Eckert (pracuje w firmie od października 2017 roku), Adam Brzozowski (wcześniej pracował m.in. w EY i Octo Telematics) oraz Elżbieta Häuser-Schöneich (dawniej Wójcik), która poprzednio pracowała w T-Mobile Polska, a wcześniej m.in. w Avivie i Link4.

Prezesem PZU od kwietnia 2017 roku jest Paweł Surówka. W zarządzie są też Maciej Rapkiewicz (od marca 2016 roku), Tomasz Kulik (od października 2016 roku) i Małgorzata Sadurska (od czerwca 2017 roku).

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa PZU zanotowała spadek wpływów ze składek ubezpieczeniowych przypisanych brutto z 11,88 do 11,84 mld zł oraz przychodów z prowizji i opłat z 2,03 do 1,99 mld zł.

Natomiast wynik netto ubezpieczyciela z działalności inwestycyjnej wzrósł z 4,81 do 5,64 mld zł, zysk brutto z 3,05 do 3,1 mld zł, a zysk netto z 1,73 do 1,83 mld zł.

Agatowska z doświadczeniem w HDI Asekuracja TU, Sony Europe i Philips Lightning

Przed pracą w PZU Aleksandra Agatowska pracowała w obszarze marketingowych. W firmie HDI Asekuracja TU (obecnie Warta ), należącej do Talanx Group, kierowała zespołem marketingu produktowego, tworząc i realizując kampanie wspierające sprzedaż. Potem w Sony Europe zarządzała zespołem marketing intelligence w 20 krajach Europy oraz w Philips Lightning Poland kierowała zespołem marketing and business intelligence w 17 krajach.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Pracowała też w firmach z Grupy ING oraz współpracowała z zespołem Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Ukończyła na tej uczelni studia na kierunku socjologia w zakresie socjologii gospodarczej i badań rynku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aleksandra Agatowska w zarządzie PZU, wcześniej pracowała w HDI Asekuracja TU, Sony Europe i Philips Lightning Poland

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl