SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aleksandra Zawłocka odchodzi z „Pytania na śniadanie". Zastąpiła ją Joanna Kurska

Dotychczasowa szefowa „Pytania na śniadanie”, Aleksandra Zawłocka, po 6 latach żegna się z tym stanowiskiem, odchodzi z programu, by objąć szefostwo oprawy w Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Od wtorku producentką „PnŚ” jest Joanna Kurska.

Joanna Kurska, Jacek Kurski, fot. AKPAArticle

Aleksandra Zawłocka to dziennikarka, redaktorka i menadżer. Szefowała „Pytaniu na śniadanie” od sierpnia 2016 roku, zastępując na stanowisku Bernadettę Bieszczanin. Z wykształcenia jest filologiem, ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim, w czasie studiów pracowała w podziemnym wydawnictwie Wola. Karierę dziennikarską zaczynała w „Tygodniku Solidarność”, potem była związana z takimi tytułami, jak „Kulisy”, „Express Wieczorny”, „Życie” oraz „Super Express”. Współpracowała także m.in. z „Wprost”, „Rzeczpospolitą” oraz „Dziennikiem”. Z Telewizją Polską związana jest od 2006 roku. Była m.in. szefową TVP Warszawa oraz pełniła obowiązki dyrektora Agencji Informacji TVP.

Jak ustaliliśmy, nowe szefostwo Telewizji Polskiej poinformowało we wtorek Zawłocką, że przestaje już kierować redakcją „Pytania na śniadanie” i obejmie funkcję szefowej oprawy w Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP.

– Ola przyjęła tę wiadomość z pełnym zrozumieniem, nie wnosiła uwag – mówi nasze źródło z Woronicza. Szefową Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy pozostaje Anna Cyzowska. Struktura agencji została powołana w grudniu 2017 roku. Zajmuje się produkcją oprawy dla wszystkich anten Telewizji Polskiej - zarówno głównych jak i tematycznych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Joanna Kurska wraca do TVP

Funkcję producentki „Pytania na śniadanie” objęła z kolei we wtorek, jak już informowaliśmy, Joanna Kurska. - Przestrzegając najwyższych standardów etycznych odeszłam z funkcji dyrektora programowego Telewizji Polskiej - nie chciałam pracować w telewizji, dopóki jej prezesem był mój mąż. Całe moje życie zawodowe związane jest z telewizją - to moja pasja i kompetencja. W nowej sytuacji przyjęłam więc propozycję pracy przedstawioną mi przez prezesa TVP i cieszę się, że pokieruję jednym z najważniejszych programów TVP2 - powiedziała Kurska portalowi Wirtualnemedia.pl.

W pierwszym półroczu 2022 roku średnia oglądalność „Pytania na śniadanie” w TVP2 wyniosła 385 tys. osób przy 7,50 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

W ub.r. przychody Telewizji Polskiej zwiększyły się o 7,2 proc. do 3,25 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 21,7 proc. do 3,12 mld zł zysk netto skurczył się ze 198,32 do 3,89 mln zł.

W planie finansowym na br. Telewizja Polska zapisała wzrost przychodów do 3,42 mld zł, zwiększyć mają się zarówno wpływy z reklam i sponsoringu, jak i rekompensaty abonamentowej. W górę pójdą też koszty energii i usług zewnętrznych, a ze sprzedaży obligacji skarbowych nadawca spodziewa się minimum 171 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Aleksandra Zawłocka odchodzi z „Pytania na śniadanie". Zastąpiła ją Joanna Kurska

49 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
animowany
Czyli Matyszkowicz to kukiełka Kurskiego, a sam Kurski nadal będzue miał wpływ na tTV.
odpowiedź
User
Jan
Koryto+
odpowiedź
User
Deren
Jako płatnik abonamentu oraz generalnie podatków w Polsce, domagam się przedstawienia raportu z procesu rekrutacyjnego na to stanowisko.
odpowiedź