SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alessandra Galloni nową naczelną Reutersa. Pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii agencji

Alessandra Galloni została powołana na stanowisko redaktor naczelnej Reutersa. To pierwszy raz w historii agencji, gdy na jej czele staje kobieta. Galloni  jest znaną dziennikarką polityczną i biznesową, na stanowisku zastąpi odchodzącego na emeryturę Stephena J. Adlera.

Alessandra Galloni, fot.: ReutersArticle

Reuters to najstarsza agencja informacyjna na świecie, została założona w 1851 r. W 2008 r. Reuters został przejęty przez koncern Thomson Corporation, w wyniku czego powstała firma Thomson Reuters.

W trzecim kwartale 2020 r. Thomson Reuters zanotował wzrost przychodów o 2 proc. Z kolei zysk operacyjny spółki zwiększył się o 21 proc. Agencja Reuters osiągnęła w tym okresie przychody na poziomie 154 mln dol., rocznie przynosi ona ok. 10 proc. wszystkich wpływów Thomson Reuters. Reuters jest na rynku bezpośrednim konkurentem Associated Press i AFP, według planów do 2023 r. agencja powinna zanotować wzrost kluczowych wskaźników biznesowych o 1 do 2 proc.

Czytaj także: „Rzeczpospolita” łakomym kąskiem dla władzy. „Nie ma miejsca na trzy dzienniki gospodarcze”

Alessandra Galloni szefową Reutersa

Od 2011 r. redaktorem naczelnym Reutersa był Stephen J. Adler, który w styczniu 2021 r. zapowiedział opuszczenie tego stanowiska i przejście na emeryturę. Firma zapowiedziała wówczas, że rozpoczyna poszukiwanie nowego szefa.

Teraz ogłoszono, że redaktor naczelną Reutersa została 47-letnia Włoszka Alessandra Galloni. To pierwszy przypadek w historii agencji, gdy na jej czele staje kobieta.

Galloni jest znaną dziennikarką specjalizującą się w tematyce politycznej i biznesowej, wcześniej pełniła m.in. obowiązki jednego z wydawców. Oprócz Reutersa publikowała także w innych tytułach, np. w „The Wall Street Journal”.

Według zapowiedzi Galloni będzie kierować z Londynu zespołem agencji, który obecnie liczy prawie 2,5 tys. dziennikarzy pracujących dla Reutersa na całym świecie.

Steve Hasker, szef Thomson Reuters od 2020 r. zaznaczył w komunikacie, że agencja jest jednym z kluczowych elementów koncernu, zaś przed Galloni na nowym stanowisku czekają poważne wyzwania. Są one związane przede wszystkim z dalszym podnoszeniem standardów dziennikarskich, a także dbaniem o dobrą kondycję biznesową Reutersa w skomplikowanym dla branży okresie pandemii koronawirusa.

Czytaj także: Koronawirus uderza w sprzedaż amerykańskich gazet. „USA Today” w dół o 60 procent

W planach agencji jest m.in. uruchomienie nowej wersji internetowego serwisu, a także wprowadzenie pogłębionych płatnych treści przeznaczonych dla biznesu.

Dołącz do dyskusji: Alessandra Galloni nową naczelną Reutersa. Pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii agencji

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiadomo
Najważniejsze że jak zwykle lewacka propagandzistka. Reszta jej cech nie ma znaczenia przy awansie
odpowiedź
User
Adam
Podnoszenie standardów dziennikarskich przydałoby się głównie w Polsce, gdzie Reuter czerpie content video s facebooka albo robią go amatorzy z lustrzankami
odpowiedź
User
uiu
klasyczna uroda góralska tak jak wszyscy naczelni i własciciele
odpowiedź