SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alex Schultz dyrektorem marketingu Facebooka. „Czuje się bezpieczny, będąc gejem i mogąc o tym mówić otwarcie”

Z początkiem października br., funkcję chief marketing officera Facebooka obejmie Alex Schultz. Ostatnio stanowisko to zajmował Antonio Lucio, który po dwóch latach postanowił odejść z firmy.

Alex SchultzArticle

Były wiceprezes ds. rozwoju produktów i analiz Alex Schultz, który jest w firmie od 2007 roku, ogłosił w poście na Facebooku, że z początkiem października obejmuje stanowisko chief marketing officera w Facebooku. Schultz zajmie stanowisko pozostawione przez Antonio Lucio, który przeszedł do firmy z HP w 2018 roku i ogłosił swoje odejście w zeszłym miesiącu . Lucio powiedział, że odchodzi z firmy, aby „poświęcić 100 proc. swojego czasu na różnorodność, integrację i równość”.

Schultz zapowiedział, że planuje wnieść „doświadczenie w segmentacji, kierowaniu i pomiarze”, aby zwiększyć zasięg Facebooka.

Schultz, który jest "sponsorem wykonawczym" grupy zasobów LGBTQ na Facebooku, dodał osobistą notatkę do wiadomości, pisząc, że Facebook jest pierwszym miejscem pracy, w którym „czuje się naprawdę bezpieczny, będąc gejem i móc otwarcie o tym mówić”.

Wchodząc w nową rolę tuż przed wyborami prezydenckimi w USA (odbędą się 4 listopada), które były dla firmy bardzo ważnym okresem, Schultz przyznał, że Facebook w oczach opinii publicznej jest niepewny. Wspomniał, że „większość swojej energii” poświęcił w ciągu ostatnich czterech lat pracując nad bezpieczeństwem w firmie. Ta praca obejmuje projekty takie, jak raport egzekwowania standardów społeczności Facebooka , nowe kwartalne zestawienie wysiłków firmy w celu uwolnienia platformy od mowy nienawiści, nękania i innych zachowań łamiących zasady.

- Głęboko wierzę w dobre produkty Facebooka - napisał Schultz. - Wszyscy widzieliśmy to podczas tej pandemii, gdy miliardy ludzi łączyły się społecznie z rodziną i przyjaciółmi w sieci, jednocześnie pozostając fizycznie z dala i spowalniając rozprzestrzenianie się wirusa. Jednocześnie uważam, że analiza każdej nowej technologii jest właściwa i istnieją sposoby, w jakie możemy i powinniśmy poprawić bez utraty całego dobra”.

I am super proud to be Facebook’s next cmo. Antonio Lucio has left huge shoes and a great team behind and I’m really...

Opublikowany przez Alex Schultza Wtorek, 29 września 2020

Przed dołączeniem do Facebooka w 2007 roku, Alex Schultz był marketing managerem w eBay w Wielkiej Brytanii.

Odszedł Antonio Lucio

W połowie wrześniu br. z Facebooka po dwóch latach odszedł dotychczasowy CMO Antonio Lucio. Pracę w serwisie Zuckerberga porzucił na rzecz działalności doradczej i szkoleniowej. Miał pomóc firmie odbudować wizerunek nadszarpnięty kryzysem związanym z aferą Cambridge Analytica.

Już od sierpnia Facebook prowadził zewnętrzną rekrutację na CMO. Serwis szukał kogoś, kto kogoś, kto może pomóc w strategii głównych wydarzeń, kampanii telewizyjnych i obecności w mediach społecznościowych.

Budżet marketingowy Facebooka przekracza 500 mln dolarów.

Przychód Facebooka wyniósł w II kwartale 2020 r. 18,69 mld dol. To o 11 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku 2019 (16,89 mld dol.). Przychód z reklam firmy wyniósł 18,32 mld dol., co oznacza wzrost o 10 proc. w ujęciu rocznym. Facebook zanotował w II kwartale zysk netto w wysokości 5,18 mld dol., w porównaniu do 2,62 mld dol. zysku w II kwartale roku 2019 (+98 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alex Schultz dyrektorem marketingu Facebooka. „Czuje się bezpieczny, będąc gejem i mogąc o tym mówić otwarcie”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hehe
jaki to ma związek z wykonywanymi obowiązkami? W czym ta informacja ma pomóc zespołowi w pracy? W jednym jest to ważna informacja: w znalezieniu ochotnika na awans przez wyro....
odpowiedź
User
Vipero
Nie ważne, kim jest, dla mnie będzie tylko człowiekiem!
odpowiedź
User
GF
jaki to ma związek z wykonywanymi obowiązkami? W czym ta informacja ma pomóc zespołowi w pracy? W jednym jest to ważna informacja: w znalezieniu ochotnika na awans przez wyro....


żaden być może nawet wyrolował jakiegoś lepszego tyle że ten lepszy był straight,
z wizerunkem FB ma... diversity tra-tatat, bez tego tam nie pociągniesz
odpowiedź