SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alexander Jenbar pokieruje pionem technologii w T-Mobile Polska

Na czele pionu technologii w T-Mobile Polska staje Alexander Jenbar, do tej pory związany z Telekom Romania. Nowy CTIO dołączy do zarządu operatora w naszym kraju 16 września br.

Jenbar związany jest z sektorem technologii i telekomunikacji od ponad 20 lat, a aktualnie pełni funkcję Chief Technology & IT Officera w Telekom Romania. Wcześniej związany był z duńskim operatorem TDC Net, gdzie jako kierował między innymi wdrożeniem w pełni autonomicznego Mobile Network Operations Center oraz projektem poprawy jakości sieci. Jeszcze wcześniej pracował jako Managing Director Network oraz Director Operations w A1 Telekom Austria, gdzie doprowadził do najlepszych wskaźników stabilności i jakości sieci w jej historii.

W swojej karierze Alexander Jenbar pełnił także funkcje doradcy zarządu Allianz Insurance Group, Managing Directora Technology Telekom Austria M2M, wiceprezesa Service Operations Telenor DTAC Thailand, a wcześniej związany był z Nokia Siemens Networks Thailand oraz Germany, a także Hutchison 3G Austria. Ukończył studia w Austrii i Niemczech na trzech kierunkach: ekonomii, administracji biznesowej oraz administracji publicznej.

- Najlepsza sieć T-Mobile jest dla nas wyróżnikiem rynkowym i priorytetem. Dlatego cieszymy się, że dołącza do nas właśnie Alexander, który dał się poznać nie tylko jako osoba o ogromnych kompetencjach, ale też menedżer nieuznający kompromisów, jeżeli chodzi o jakość usług świadczonych klientom – powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska.

Na stanowisku członka zarządu ds. Technologii i Innowacji T-Mobile Polska Aleksander Jenbar zastąpi Petriego Pehkonenena, którego kadencja dobiega końca 15 września.

W pierwszym kwartale br. T-Mobile Polska osiągnął wzrost przychodów o 2 proc. do 1,58 mld zł i zysku EBITDA AL o 4,9 proc. do 452 mln zł. Na koniec marca br. telekom miał 11,845 mln klientów, po wzroście rok do roku o 640 tys.

 

Dołącz do dyskusji: Alexander Jenbar pokieruje pionem technologii w T-Mobile Polska

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adam
T-mobile to supper firma: 31 tys. zł podatku CIT przy przychodach sięgających 43 mld zł!
odpowiedź
User
MTracz
T-mobile to supper firma: 31 tys. zł podatku CIT przy przychodach sięgających 43 mld zł!

Czas, który poświęcasz na ten spam, mógłbyś przeznaczyć na zorientowanie się, dlaczego taka była kwota podatku.
odpowiedź