SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CEO Kantara ustępuje po czterech miesiącach

Alexis Nasard zrezygnował ze stanowiska globalnego dyrektora generalnego firmy badawczej Kantar po zaledwie czterech miesiącach pracy.

Alexis NasardArticle

Nasard został powołany na prezesa firmy Kantar w październiku ubiegłego roku.

W wydanym oświadczeniu firma poinformowała, że zarząd i prezes wspólnie doszli do wniosku, iż dalsza współpraca nie będzie "efektywnym dopasowaniem w perspektywie długoterminowej, czego obie strony oczekiwały". Zastępca Nasard Ian Griffiths będzie kierował firmą do czasu wyboru nowego CEO.

Nagłe odejście Nasarda ogłoszono tydzień po tym, jak Kantar zgodził się na zakup konkurencyjnej firmy badania rynku Numerator za 1,5 miliarda dolarów.

Alexis Nasard na czele Kantara kilka miesięcy

Nasard przed objęciem posady w Kanatrze był szefem firmy obuwniczej Bata. Poprzednio sześć lat pracował w Heinekenie, gdzie ostatnio zajmował stanowisko prezesa na Europę Zachodnią i globalnego dyrektora ds. marketingu. Wcześniej przez 17 lat pracował w Procter & Gamble, zajmując różne stanowiska kierownicze i związane z marketingiem. Był również starszym doradcą w firmie McKinsey.

Ukończył studia MBA w Haas School of Business na University of California, Berkeley (USA) oraz studia licencjackie i magisterskie w zakresie inżynierii lądowej na Université Saint-Joseph w Libanie.

Dołącz do dyskusji: CEO Kantara ustępuje po czterech miesiącach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl