SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alicja Modzelewska szefem Edipresse Polska, Zbigniew Napierała w radzie nadzorczej

Zbigniew Napierała, od ponad 20 lat prezes Edipresse Polska, od stycznia 2016 roku przechodzi na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Kierowanie wydawnictwem przejmie od niego w roli dyrektor zarządzającej Alicja Modzelewska, dotąd dyrektor generalna firmy.

Alicja Modzelewska, Zbigniew NapierałaArticle

- Od kilku lat byłem zaangażowany głównie w prace nad wizją i rozwojem spółki, i takie właśnie zadania będę nadal realizować z moimi kolegami z rady nadzorczej - mówi Napierała. W skład tego organu wchodzić będą nadal również przedstawiciele jedynego udziałowca firmy - Edipresse Group, czyli Pierre Lamuniere (prezes Edipresse Group) i Sebastien Lumuniere.

- Wiodąca rola Zbigniewa Napierały w radzie nadzorczej pozwoli spółce nadal korzystać z jego bogatego doświadczenia oraz gwarantuje wysoką jakość i efektywność procesu kształtowania długoterminowej strategii firmy. Dla mnie osobiście i dla Grupy ta zmiana, jak również możliwość pozostawienia zarządzania firmą w rękach osób, które od lat ją współtworzą, to wielka satysfakcja i wysokie poczucie bezpieczeństwa - komentuje Pierre Lamuniere.

Pracami zarządu Edipresse Polska będzie kierowała Alicja Modzelewska na nowoutworzonym stanowisku dyrektora generalnego. Od 2006 roku pełni ona funkcję dyrektora zarządzającego i członka zarządu spółki (pozostanie nim, nie będzie formalnie prezesem). W skład zarządu wchodzić będą bez zmian również: Izabela Bochenek-Strauss i Ewa Redel-Bydłowska.

- Zostawiam strategiczny i operacyjny poziom funkcjonowania firmy w dobrych i sprawdzonych rękach osób, które z pasją i zaangażowaniem, ale przede wszystkim z sukcesem, wypracowują i realizują wizję Edipresse jako nowoczesnej spółki mediowej. Myślę, że jeszcze niejednokrotnie pozytywnie zaskoczymy polski rynek  - podsumowuje Zbigniew Napierała.

- Obecna strategia spółki, zakładająca utrzymanie silnej pozycji na rynku magazynów i kolekcji, dynamiczny rozwój segmentu cyfrowego oraz dalszą dywersyfikację działań biznesowych, będzie kontynuowana - podkreśla Alicja Modzelewska.

Zbigniew Napierała ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po pięcioletnim prowadzeniu agencji koncertowej, w 1974 r. rozpoczął karierę w biznesie mediowym, jako dyrektor generalny i redaktor naczelny polskiego radia i telewizji w Poznaniu. W 1986 r. objął stanowisko dyrektora generalnego i redaktora naczelnego kanału TVP 2. W latach 1988-1991 był korespondentem polskiego radia i telewizji w Londynie. Po powrocie do Polski sprawował funkcję wiceprezesa grupy ITI. Od 1993 jest prezesem wydawnictwa przekształconego później w Edipresse Polska. Jest członkiem zarządu Izby Wydawców Prasy.

Alicja Modzelewska ukończyła Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim w Warszawie. Rozpoczynała swoją karierę w agencji reklamowej Propaganda. Od 1998 roku pracuje w Edipresse Polska, najpierw na stanowisku product managera, w latach późniejszych jako dyrektor marketingu. W latach 2004-2006 zarządzała pionem magazynów jako dyrektor wydawniczy. Od roku 2006 jest członkiem zarządu i dyrektorem zarządzającym Edipresse Polska. Współtworzyła ponadto Fundację Przyjaciółka i od roku 2000 zasiada w jej zarządzie.

Wydawnictwo Edipresse Polska wydaje ponad 20 tytułów prasowych, w tym m.in. „Vivę!”, „Party”, „Przyjaciółkę”, „Panią Domu”, „Flesz”, „Mamo To Ja” czy „Urodę Życia”. Spółka jest też właścicielem kilku witryn internetowych, m.in. Polki.pl, Wizaz.pl czy Gotujmy.pl.

 

Dołącz do dyskusji: Alicja Modzelewska szefem Edipresse Polska, Zbigniew Napierała w radzie nadzorczej

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
d
Partyjny sztandar PZPR czas wynieść z kolejnej instytucji na tym rynku.
Czekamy na główny czerwony bastion TVP!
odpowiedź
User
tom
to bardzo zła zmiana, ta kobieta nie nadaje sie na to stanowisko
odpowiedź
User
franc
a skąd wiesz, że ta kobieta się nie nadaje ? Czy ta opinia powstała z pozycji podwładnego czy przełożonego ?Ciekawe...
odpowiedź