SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fundacja Kocham Cię Tato z mocną kampanią o alienacji rodzicielskiej

W kampanii „Gniewasz się, że kocham tatę?" Fundacja Kocham Cię Tato porusza temat alienacji rodzicielskiej i zachęca do reagowania. Kampania powstała we współpracy z Mova Film i Julią Popławską.

Article

Akcja „Gniewasz się, że kocham tatę?" ruszyła oficjalnie w Dzień Dziecka i swoim zasięgiem obejmuje internet.

- Fundacja Kocham Cię Tato powstała w momencie zwątpienia. Powstała z bezsilności i cierpienia, których doświadczyłem. Doskonale wiem, jakie uczucie przeszywa mężczyznę, który stawiany jest przed sądem i zmuszamy do udowadniania przed obcymi ludźmi swojej bezgranicznej miłości do dziecka. Doskonale wiem, czym są nieprzespane noce i strach przed utratą największej wartości swojego życia. Doskonale wiem, że bycie samemu z problemem jest najgorszym z rozwiązań - opowiada Michał Jasiewicz, prezes Fundacji Kocham Cię Tato.

Fundacja Kocham Cię Tato o alienacji rodzicielskiej

Inspiracją do koncepcji spotu była obserwacja codziennych rytuałów ojców i ich dzieci. Co dzieje się, kiedy konflikt prowadzi do ich rozdzielenia?

- Wyobraziłam sobie zrozpaczonego ojca, który, mimo przeciwności, usiłuje dać dziecku choć namiastkę tych rytuałów. Uśmiecha się i udaje, że wszystko jest w porządku, nie chcę obciążać tym córki. Najbardziej poruszający jest tu kontrast. Wypełniony wesołą muzyką świat dziecka i cisza po drugiej stronie. Dziewczynka nie zdaje sobie sprawy, że coś tu jest nie tak. Cieszy się, że tańczy z tatą. Pewnie dopiero po latach zorientuje się, że mogła mieć go nie tylko przez szybę - kwituje Julia Popławska, autorka scenariusza i reżyserka spotu.

Pozostający w konflikcie rodzice doprowadzający do alienacji działają często pod wpływem ogromnych emocji i ich postępowanie niekoniecznie da się zmienić za pomocą jednej kampanii.

Dlatego spot skierowany jest przede wszystkim do osób wokół konfliktu: znajomych, przyjaciół, rodziny, tych którzy obserwują sytuację z boku. To apel o to, aby obserwowali, rozmawiali, uświadamiali - po prostu reagowali.

Za produkcję spotu, copywriting oraz działania w zakresie PR odpowiada kreatywna agencja wideo Mova Film.

Dołącz do dyskusji: Fundacja Kocham Cię Tato z mocną kampanią o alienacji rodzicielskiej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jola
Warto nadmienić, że w kampanii zagrał aktor Sebastian Cybulski
odpowiedź