SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alina Makarczuk obejmuje stanowisko dyrektorki ds. partnerstw serwisu Ukrayina.pl

Alina Makarczuk została dyrektorką ds. partnerstw serwisu Ukrayina.pl (Agora) zajmującego się sprawami Ukraińców w Polsce. To nowo utworzone stanowisko. Makarczuk będzie również pisała do serwisu teksty w językach polskim i ukraińskim.

Alina Makarczuk (fot. materiały prasowe)Article

Makarczuk odpowiada za rozwój serwisu zgodnie z jego strategią zasięgową i biznesową. Do jej zadań należy też pozyskiwanie nowych partnerstw i grantów oraz reprezentowanie serwisu w ramach współpracy z zewnętrznymi partnerami. Alina Makarczuk będzie również współtworzyła treści na Ukrayina.pl, pisząc teksty w języku polskim i ukraińskim.

„Dalszy rozwój serwisu Ukrayina.pl jest dla nas niezwykle ważny. Przebywający w Polsce obywatele Ukrainy znajdują w nim wszystkie niezbędne informacje, a osoby pozostające w ogarniętym wojną kraju – rzetelne informacje na temat obecnej sytuacji” – mówi Małgorzata Blada, dyrektorka zarządzająca Gazeta.pl. „Bardzo cieszymy się, że do zespołu Ukrayina.pl dołączyła tak doświadczona dziennikarka, która dodatkowo doskonale zna realia obu krajów. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca pozwoli nam nie tylko na tworzenie jeszcze bardziej jakościowych materiałów, ale także będzie realnym wsparciem dla polsko-ukraińskich relacji” - dodaje.

Ukrayina.pl to zdaniem Agory najprężniej działający serwis dotyczący Ukrainy w Polsce, posiadający czytelników zarówno nad Wisłą, jak i w Ukrainie. Publikuje artykuły o bieżącej sytuacji w zaatakowanym przez Rosję kraju oraz materiały poradnikowe dla obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną do Polski. Serwis ma stanowić także pomost między Polską a Ukrainą, działając na rzecz rozwoju Ukraińców w Polsce oraz wspierając ukraiński biznes. Serwis w marcu ub.r. uruchomił zespół Gazeta.pl we współpracy z ukraińskim „Expressem”.

Alina Makarczuk jest dziennikarką ukraińskiego pochodzenia. Karierę rozpoczęła w Kijowie w stacji telewizyjnej Espresso TV. Przez lata była związana z polskimi rozgłośniami radiowymi, a po wybuchu wojny wspólnie z Grupą ZPR współtworzyła radio „Z Wami FM” dla ukraińskich uchodźców w Polsce. W ramach współpracy z redakcją „Super Expressu” stworzyła publikowany na platformie YouTube program „UkrAlina”, w którym rozmawia z ukraińskimi żołnierzami, polskimi generałami, uchodźcami czy rosyjskimi opozycjonistami.

Od marca ub.r.  przygotowuje też materiały o wojnie w Ukrainie dla stacji TVN24. We wrześniu ub.r. ukazała się jej pierwsza książka „Ołena Zełenska. Kim jest Pierwsza Dama Ukrainy?”.

W marcu Gazeta.pl miała 14,6 mln użytkowników (49,22 proc. zasięgu), którzy spędzali na jej stronach średnio 26 minut i 49 sekund (dane Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: Alina Makarczuk obejmuje stanowisko dyrektorki ds. partnerstw serwisu Ukrayina.pl

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jarek
won z Polski głupi ukraińcy!!!
odpowiedź
User
Janek z Marek
Aby ta wiadomość o Ukraińcach lepiej dotarła do Ukraińców warto opublikować ją po ukraińsku na portalu dla Ukraińców. Tutaj jest zupełnie zbędna.
odpowiedź
User
Hobbit
Superexpress zwolnił, Gazeta widzi business opportunity. Dobre podejście do dobrego człowieka.
odpowiedź