SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alior Bank: obligacje za 280 mln zł, uplasujemy je na Catalyst

Alior Bank wyemitował obligacje o wartości 280 mln zł w ramach programu emisji obligacji podporządkowanych. Bank planuje wprowadzenie obligacji do notowań na rynku Catalyst, poinformował bank w komunikacie.

Alior Bank: obligacje za 280 mln zł, uplasujemy je na Catalyst

Alior Bank przeprowadził emisję niepubliczną 8-letnich obligacji podporządkowanych. Środki pozyskane z emisji obligacji - po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) - zostaną zakwalifikowane jako dług podporządkowany i wzmocnią bazę kapitałową banku, podał bank.

Była to największa seria obligacji podporządkowanych wyemitowana przez bank krajowy w ciągu ostatnich trzech lat. Nabywcami obligacji zostały krajowe instytucje finansowe - otwarte fundusze emerytalne, towarzystwa funduszy inwestycyjnych oraz towarzystwa ubezpieczeniowe.

"Oferta nabycia obligacji podporządkowanych Alior Banku, kierowana do wiodących krajowych instytucji finansowych, spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, przewyższającym nasze oczekiwania, co potwierdziła wysoka nadsubskrypcja" - powiedział dyrektor zespołu emisji długu Mariusz Wójcik, cytowany w komunikacie.

Alior Bank prognozuje, że jego zysk netto sięgnie 400 mln zł w 2012 roku po tym jak w tym roku przekroczy 150 mln zł. Liczba klientów ma wzrosnąć do 1 mln na koniec 2011 r. zaś w następnym  roku przekroczy 1,5 mln.

W 2012 r. bank chce mieć zwrot z kapitałów (ROE) na poziomie 26%, koszty do dochodów (C/I) w wysokości 50% oraz współczynnik wypłacalności na poziomie 10%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alior Bank: obligacje za 280 mln zł, uplasujemy je na Catalyst

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl