SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alior Bank zmienia serwis transakcyjny: nowe nazwy, ekran startowy i szablony płatności

Od 14 grudnia serwis transakcyjny Alior Banku zostanie udostępniony w nowej wersji. Platforma www będzie teraz działać pod nazwą Alior Online, a aplikacja mobilna jako Alior Mobile.

Article

W nowej odsłonie serwisu Alior Banku ekran bankowości internetowej będzie podzielony na części dwie części: Mój portfel i Historia. W tej pierwszej kafelki produktów zostaną zmniejszone (dzięki temu użytkownicy mają widzieć na ekranie więcej informacji) oraz pojawią się nowe opcje.

Po aktualizacji systemu oprócz salda dostępnego użytkownikom wyświetli się również saldo księgowe. Natomiast w panelu Konta Jakże Osobistego pojawi się link do zarządzania korzyściami konta. Zamiast prezentowania liczby dni pozostałych do końca lokaty, bank wyświetli klientom dokładną datę jej zapadalności.

Na ekranie szablonów, czyli zapisanych przez klientów danych odbiorców przelewów, w miejscu dotychczasowych kafelków pojawi się bardziej kompaktowy widok listy, który umożliwi wyświetlenie pełnej nazwy szablonu bez względu na jej długość. Ponadto przy każdym z szablonów widoczny będzie dostęp do najważniejszych akcji - wysłania przelewu, edycji danych szablonu oraz jego usunięcia.

Z kolei w aplikacji mobilnej odświeżony zostanie wygląd ekranu kodów BLIK oraz przelewu na telefon BLIK. Nowe ekrany mają jasne kolory i wyraźniejsze przyciski. Alior Bank podkreśla, że nie wpłynie to na funkcjonalności dostępne w aplikacji.

- Z bankowości internetowej Alior Banku korzysta coraz więcej klientów, zmieniamy system dla ich wygody. Zależy nam, aby zapewnić im jak największy komfort poprzez prostotę obsługi oraz jej intuicyjność - komentuje Piotr Łakomski, dyrektor departamentu rozwoju kanałów cyfrowych w Alior Banku.

- Zanim zdecydowaliśmy się na przebudowanie naszego systemu transakcyjnego, przeprowadziliśmy analizę sugestii, które przez ostatnie dwa lata pośrednio i bezpośrednio przez social media przekazywali nam nasi klienci. To pozwoliło na dostosowanie serwisu do oczekiwań jego użytkowników. Dodatkowo, wraz z naszym zespołem badawczym RBL_ zrealizowaliśmy serię badań, aby zweryfikować czy zaprojektowane rozwiązania spełniają te oczekiwania - wylicza.

Grupa kapitałowa Alior Bank w trzech kwartałach br. osiągnęła wzrosty przychodów odsetkowych (z 2,81 do 2,97 mld zł) oraz z prowizji i opłat (z 812,86 do 857,82 mln zł). Wynik odsetkowy zwiększył się z 2,28 do 2,43 mld zł, a wynik z prowizji i opłat zmalał z 526,03 do 501,32 mln zł, natomiast zysk netto skurczył się rok do roku z 531,11 do 272,74 mln zł, a w samym trzecim kwartale - ze 176,82 do 124,5 mln zł.

Skonsolidowane wydatki marketingowe Alior Banku w ujęciu trzech kwartałów zwiększyły się rok do roku o 2,7 proc. do 57,88 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alior Bank zmienia serwis transakcyjny: nowe nazwy, ekran startowy i szablony płatności

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Przypomina trochę Millennium, mają podobną historię czy się nimi wzorowali? Tam jakoś ładniejsze wszystko jest niż tu.
odpowiedź