SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro chce zarejestrować kolor jako znak towarowy

Grupa Allegro wystąpiła z wnioskiem do Urzędu Patentowego o rejestrację znaku towarowego odcienia pomarańczowego, którym posługuje się w swojej komunikacji.

Article

Allegro chce zastrzec w Urzędzie Patentowym odcień pomarańczowego o kodzie RGB: 255/90/0. Popularny serwis chce zastrzec kolor dla klasy 35 w klasyfikacji Nicejskiej, czyli Międzynarodowej Klasyfikacji Towarów i Usług. Wniosek został zgłoszony do Urzędu Patentowego pod koniec lipca.

- To normalna i powszechna praktyka w dużych firmach z silnym brandingiem budowanym latami - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Allegro. Podkreśla, że Allegro z wnioskiem o patent dla koloru brandu nie jest pierwsze, ponieważ lista marek, które już to zrobiły w swojej kategorii biznesowej jest długa.

Pomarańczowy kolorem Allegro

Dalej rzecznik Allegro tłumaczy nam, że znak w tym kolorze grupa wykorzystuje od początku lat dwutysięcznych. - Oczywiście, jak każda rozpoznawalna marka, monitorujemy rynek pod kątem ewentualnych nawiązań do naszej identyfikacji. Czas rejestracji jest zależny m.in. od urzędu. Proces może potrwać od kilku do kilkunastu miesięcy - uważa Marcin Gruszka.

Czy podobne wnioski będą składane zagranicą, gdzie także działa serwis? - Co do innych rynków to nie podjęliśmy jeszcze takiej decyzji, ale weźmiemy to pod uwagę. Niewątpliwie Allegro jest jedną z najsilniejszych polskich marek, dlatego takie działanie na naszym rynku jest czymś absolutnie naturalnym - informuje nas rzecznik firmy Marcin Gruszka.

Allegro do tej pory zastrzegało już kilka różnych znaków towarowych - począwszy od logo, przez nazwy usług Allegro Pay, Allegro Smart!, Allegro Lokalnie, po maszynę do odbioru paczek w kolorze zielonym.

Według badania Mediapanel z sierpnia, Allegro zanotowało spadek liczby użytkowników z 22,92 do 22,71 mln. To daje platformie czwarte miejsce na liście najczęściej odwiedzanych witryn przez polskich internautów.

Dołącz do dyskusji: Allegro chce zarejestrować kolor jako znak towarowy

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wiesiek
Rozumiem, że posługiwanie się kolorem 255/89/0 lub 255/91/0 nie będzie łamało patentu? ;-)
odpowiedź
User
Gość
A co będzie jak wiele firm tak postąpi? I każda będzie rejestrować kolor, barwe?
Dla mnie to głupota.
odpowiedź
User
Śmiech na sali
allegro: iditie [wszyscy wiemy gdzie]!
odpowiedź