SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro Lokalnie z ofertami motoryzacyjnymi. Koniec handlu alkoholem na Allegro, Smart! na rok 10 zł taniej

Od 9 lipca na Allegro Lokalnie będzie można zamieszczać oferty z tematyki motoryzacyjnej. Jednocześnie zniknie możliwość handlowania napojami alkoholowymi, natomiast 1 sierpnia pojawia się obowiązek łączenia 1 proc. ofert z produktem w wybranych kategoriach.

Article

Na Allegro Lokalnie pojawi się pięć kategorii z obszaru motoryzacyjnego:
- Samochody,
- Motocykle i quady,
- Maszyny,
- Przyczepy, naczepy,
- Inne pojazdy i łodzie.

Jeśli sprzedający wystawi ofertę na Allegro Lokalnie, będzie ona widoczna także na Allegro.

Ogłoszenia w kategoriach motoryzacyjnych będą automatycznie wznawiane maksymalnie przez 90 dni. Opłata zostanie naliczona w chwili wznowienia ogłoszenia. Sprzedający może wyłączyć tę opcję w formularzu wystawiania.

Nowe typy ofert motoryzacyjnych

Równocześnie na Allegro Lokalnie i Allegro dla kont zwykłych zostaną wprowadzone trzy rodzaje ogłoszeń motoryzacyjnych: Lite, Turbo i Nitro. Na Allegro Lokalnie pojawi się też pakiet Premium, stanowiący odpowiednik Wyróżnienia na Allegro.


W przypadku kont firmowych na Allegro nie zmieniają się nazwy pakietów ogłoszeniowych i cenniki w obszarze motoryzacyjnym.

Koniec z handlowaniem alkoholem

Od 9 lipca na Allegro nie będzie już można handlować napojami alkoholowymi, z serwisu zniknie kategoria Wino, a podkategoria Wino bezalkoholowe zostanie przekształcona w osobną kategorię. Jednocześnie wszystkie oferty z alkoholem zostaną usunięte.

- Czujemy się odpowiedzialni za wszystkich, którzy korzystają z serwisu. Dbamy o bezpieczeństwo Twojej firmy. Nie chcemy, aby była ona narażona na cofnięcie zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych ze względu na różne interpretacje przepisów o sprzedaży alkoholu przez Internet - uzasadnia Allegro.

Ponadto pojawią się kategorie Maseczki bawełniane, będą działać w dwóch sekcjach: Dziecko i Moda. Z kolei w dziale Motoryzacja zostanie wyodrębniona kategoria Paliwa. Sprzedaż będą mogli prowadzić tam użytkownicy mający koncesję na obrót paliwami ciekłymi. Prowizja w tej kategorii będzie wynosić 2 proc.

Zmienią się też niektóre opcje dotyczące dostaw. Zostanie wprowadzony zwrot Allegro Przesyłki Poleconej (w przypadku braku możliwości jej doręczenia) kosztujący 6,49 zł brutto. W ramach dostaw realizowanych przez DPD pojawi się możliwość wysyłka paczki dłużycowej, której długość przekracza 250 centymetrów. Za każdy rozpoczęty metr powyżej 250 centymetrów cena będzie taka sama jak za kolejne 100 kilogramów.

Obowiązek łączenia ofert z produktem

Z początkiem sierpnia Allegro zacznie wprowadzać obowiązek łącznia ofert z produktem, początkowo ta zasada będzie obowiązywała w kategoriach Elektronika, Uroda, Kultura i Rozrywka. Każdy sprzedający będzie musiał mieć minimum 1 proc. swoich ofert połączonych z produktami z bazy Allegro. Od początku lipca sprzedawcy będą mogli sprawdzić, ile z ich ofert jest już połączonych z produktami

- Chcemy, aby w połowie 2021 roku wszystkie oferty były połączone z produktami w wybranych kategoriach. Tę zmianę będziemy wprowadzać krok po kroku, aby dać Ci czas na przygotowanie się do niej jak najlepiej - zapewnia Allegro.

Wylicza też korzyści z tego rozwiązania dla sprzedawców. - Dzięki łączeniu ofert z produktem - czyli produktyzacji - szybciej i łatwiej wystawisz oferty, które będą jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb kupujących. Takie oferty wyświetlimy na liście produktów i na liście ofert z danym produktem, co znacznie ułatwi dotarcie do nich Twoim klientom - tłumaczy serwis.

Allegro Smart! na rok taniej o 10 zł

W piątek Allegro ogłosiło promocję, w ramach której do 19 lipca można aktywować roczny dostęp do usługi Allegro Smart! 10 zł taniej - za 39 zł zamiast 49 zł. Z oferty mogą skorzystać zarówno obecni, jak i nowi użytkownicy tej usługi.

- Jako firma społecznie odpowiedzialna, od początku pandemii koronawirusa udostępniliśmy bezpłatne dostawy z pakietem Allegro Smart! dla wszystkich Polaków przez trzy miesiące. Dzięki temu mogli wygodnie i zachowując społeczny dystans kupować i korzystać z darmowych dostaw od sprzedawców na Allegro. Polacy pokochali tę możliwość: ponad 2,6 miliona skorzystało z tej promocji, a oszczędności klientów na kosztach dostaw przekroczyły 325 milionów złotych -przypomina Grzegorz Czapski, business development director w Allegro.

- Ponieważ zainteresowanie pakietem Allegro Smart! było tak duże to zaoferowaliśmy możliwość dalszego korzystania z usługi przez cały rok za cenę obniżoną o 20 procent. Oznacza to, że klienci mogą teraz używać jej za 3,30 PLN miesięcznie. Dotychczasowi klienci Allegro Smard także mogą skorzystać z tej promocji, przedłużając ważność pakietu na tych warunkach - podkreśla Czapski.

Od 1 czerwca na Allegro.pl prowizja jest naliczana od całej wartości transakcji, także od kosztów dostawy. Wprowadzenie tej zmiany zostało odroczone o dwa miesiące w związku z epidemią koronawirusa.

Allegro to najpopularniejszy serwis e-commerce w Polsce. Według badania Gemius/PBI w maju zanotowało 18,38 mln realnych użytkowników, 1,76 mld odsłon oraz 16 minut i 33 sekundy średniego dobowego czasu korzystania przez odwiedzającego, a aplikacja mobilna Allegro - 4,83 mln użytkowników.

Firma Allegro.pl w 2018 roku osiągnęła 1,75 mld zł przychodów, 621,5 mln zł zysku operacyjnego i 230,1 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro Lokalnie z ofertami motoryzacyjnymi. Koniec handlu alkoholem na Allegro, Smart! na rok 10 zł taniej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
thd
Ten portal trzyma przy życiu Allegro Smart. Przy tak wysokich prowizjach, i mimo wszystko niskiej klikalności, koszty robią się porównywalne do sprzedaży tradycyjnej. Większość sprzedających ma już swoje sklepy, allegro służy już bardziej do reklamy niż zarabiania. Przywrócenie opłaty za Smart doprowadzi do kolejnej fali odpływu kupujących.
odpowiedź