SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro będzie pożyczać sprzedawcom firmowym

Allegro wprowadza usługę Merchant Finance, w ramach której sprzedawcy w kontem firmowym będą mogli uzyskać odnawialny limit kredytowy na bieżącą działalność. Usługa jest realizowana we współpracy z firmą PragmaGO.

Article

Merchant Finance jest dostępny na Allegro dla każdego sprzedawcy firmowego z działalnością zarejestrowaną w Polsce. Żeby skorzystać z tej opcji, należy wypełnić wniosek i podpisać umowę (z autoryzacją SMS-ową).

Pożyczone środki zostaną przelane na rachunek bankowy przypisany do konta Allegro. Po każdej spłacie dostępne środki do wypłaty automatycznie się odnowią. Allegro zapowiada, że sprzedawcom, którzy spłacają limit regularnie, będzie on podwyższany, może sięgnąć nawet 150 tys. zł.

Platforma podkreśla, że dzięki Merchant Finance sprzedający mogą dysponować pieniędzmi tak, jakby ich produkty zostały już sprzedane, a środki przeznaczyć na rozwój oferty.

- Dane generowane przez sprzedaż na Allegro pozwalają nam na zaproponowanie firmom finansowania ich przedsięwzięć na warunkach znacznie lepszych, niż te oferowane przez tradycyjne instytucje finansowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm handlujących w internecie - opisuje Ewa Kraińska, managerka odpowiedzialna za rozwój usług finansowych dla firm na Allegro.

- Po każdej spłacie dostępne środki do wypłaty automatycznie się odnowią i będzie można je ponownie wypłacić. Sprzedający, regularnie dokonywujący spłat oraz aktywnie sprzedający na Allegro, będą mogli zwiększać swoje limity. Docelowo w przyszłości chcemy osiągnąć taką sytuację, w której firmy będą mogły prowadzić sprzedaż na naszej platformie bez konieczności angażowania własnego kapitału - dodaje Kraińska.

Sprzedający pokrywa prowizję operacyjną, która uwzględniona jest w każdej racie. Jej wysokość jest stała w trakcie umowy, nie zależy od zmian stóp procentowych czy WIBOR.

- Celem takich inicjatyw w Allegro jest zwiększenie sprzedaży na platformie, nie zarabianie na prowizjach od wartości udzielonych pożyczek. Właśnie dlatego możemy oferować bardzo korzystne warunki finansowania - podkreśla Ewa Kraińska.

Kredyty na Allegro dla sprzedawców firmowych

Przy usłudze Allegro współpracuje ze spółką PragmaGO, odpowiadającą za bezpieczeństwo finansowania i dostępność środków dla sprzedających. Spółka jest związana z Allegro od początku ub.r., obsługuje m.in. odroczone płatności dla firm oraz wprowadzoną w połowie ub.r. ofertę kredytów dla sprzedawców firmowych.

- Jako fintech z własnym software house, wdrożyliśmy rozwiązania techniczne, które pozwalają na wykonanie przelewu na konto sprzedawcy do 3 minut od momentu złożenia wniosku na Allegro. Dzięki historycznym danym o transakcjach dostarczanym przez Allegro jesteśmy w stanie automatycznie przygotować spersonalizowaną ofertę Merchant Finance, dzięki czemu sprzedający otrzymuje warunki finansowania optymalne dla swojego biznesu - opisuje Danuta Czapeczko, chief growth officer odpowiedzialna za integracje partnerskie w PragmaGO.

- Merchant Finance to zawansowane technologicznie rozwiązanie, które z punktu widzenia użytkownika jest proste, łatwo dostępne i elastyczne. Pozwala na finansowanie bieżącej działalności z przyszłych dochodów, dzięki czemu może być wykorzystywane w prowadzeniu biznesu na co dzień - dodaje.

Wyższe ceny Allegro Smart!

21 listopada roczna subskrypcja Allegro Smart! podrożała z 49 do 59,90 zł, a Allegro Smart Student! - z 39 do 49,90 zł. Nie zmienił się cena Allegro Smart! przy zakupie na miesiąc - nadal wynosi 10,99 zł.

Równocześnie Allegro wycofało się z wprowadzenia do regulaminu zapisu pozwalającego podwyższać w oparciu o wskaźniki inflacyjne ceny i minimalnej kwoty zakupów w ramach Allegro Smart!

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Tacy sprzedawcy płacą też więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard.

Od listopada sprzedawcy niekorzystający z usługi abonamentowej na Allegro płacą dodatkowo 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży, a sprzedawcy z kontem zwykłym będą ponosili identyczne opłaty i prowizje jak ci z kontem firmowym.

Z początkiem listopada podwyższono opłatę pobieraną na Allegro za przesyłki produktów do Paczkomatów InPostu i związane z tym usługi dodatkowe, a także za przesyłki do punktów DPD Pickup.

Allegro ze stratą wskutek odpisu dot. Mall Group i WE|DO

Krótko przed publikacją wyników finansowych za trzeci kwartał br. Allegro poinformowało o zrealizowaniu niepieniężnego odpisu w kwocie 2,293 mld zł dotyczącego wartości aktywów firm Mall Group i WE|DO, przejętych wiosną br. Władze spółki przyznały, że kupiła firmy na szczycie cyklu rynkowego, natomiast wyniki finansowe obu „okazały się znacznie niższe niż pierwotnie zakładano”.

W związku z tym odpisem grupa Allegro w zeszłym kwartale przy wzroście wpływów o 88 proc. do 2,3 mld zł i zysku EBITDA o 14 proc. do 537,3 mln zł zanotowała 2,2 mld zł straty netto. W skali trzech kwartałów przychody poszły w górę o 57,8 proc. do 5,92 mld zł, a skorygowany zysk EBITDA zmalał z 1,57 do 1,48 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Allegro będzie pożyczać sprzedawcom firmowym

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl