SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro uruchomi nową siedzibę w Krakowie. Zatrudni 140 dodatkowych inżynierów

Allegro zapowiedziało, że na początku 2021 roku przeniesie swoje krakowskie biuro do nowej lokalizacji o powierzchni 2100 mkw. W ciągu najbliższych trzech lat firma zamierza zatrudnić w Krakowie 140 dodatkowych inżynierów i specjalistów.

Biuro AllegroBiuro Allegro

Allegro to jedna z najpopularniejszych platform e-commerce w Polsce. Miesięcznie stronę odwiedza 20 mln klientów, a 117 tys. firm handlowych prowadzi na niej swój biznes.

Firma stale rozwija swój zespół, który już teraz liczy ponad 2400 pracowników, a jeszcze w tym roku Allegro planuje zatrudnić w całej Polsce kolejnych 200. Serwis zaznacza, że niemal połowa z nich to wysokiej klasy specjaliści z obszaru technologii, którzy dbają o ciągły rozwój technologiczny platformy. Trzeci co do wielkości zespół inżynierów znajdzie się w Krakowie, a teraz zapowiedziano plany dalszego rozwoju tej lokalizacji.

Czytaj także: Allegro i fundusze zainteresowani przejęciem InPostu. Proces sprzedaży już się rozpoczął

Nowe biuro w Krakowie

Krakowskie biuro Allegro istnieje od 2015 r. Jego działalność skupia się głównie na budowie platformy i rozwoju oprogramowania. Z Krakowa pracują również zespoły zajmujące się badaniami i rozwojem w obszarze Machine Learning oraz przetwarzaniem Big Data - łącznie 90 osób.

W planach jest dalszy rozwój wszystkich tych obszarów, dlatego Allegro zapowiada zwiększenie zatrudnienia w ciągu najbliższych trzech lat nawet o 140 specjalistów. Żeby sprostać tak dynamicznemu rozwojowi zespołu, Allegro wynajęło przestrzeń o powierzchni blisko 2100 mkw w Centrum Biurowym Lubicz w Krakowie, która jest aż czterokrotnie większa niż powierzchnia pierwszego krakowskiego biura.

Według firmy to nowoczesna i wygodna przestrzeń z dodatkowym atutem w postaci tarasu z widokiem na Stare Miasto. Przeprowadzka planowana jest na początek 2021 r.

- W Allegro tworzymy jedną z największych społeczności IT w Polsce – podkreśla w komunikacie Francois Nuyts, CEO Allegro. - Wspólnie projektujemy rozwiązania dla klientów i sprzedawców, które sprawiają, że zakupy w sieci są szybkie i wygodne, a prowadzenie biznesu na Allegro proste i opłacalne. Stawiamy sobie ambitne cele, a żeby je osiągnąć potrzebujemy najlepszych ekspertów na rynku - szczególnie utalentowanych inżynierów. Pracujemy na najnowszych technologiach, które pozwalają nam szybko wdrażać innowacje i dostosowywać naszą platformę do oczekiwań milionów klientów. Ciężko znaleźć w naszym kraju firmę, która dawałaby takie możliwości rozwoju zawodowego - tworzenie rozwiązań na najwyższym światowym poziomie, a co ważne - tworzenie ich samodzielnie, tutaj w Polsce.

Czytaj także: eBilet przy Allegro urósł o 31 proc. W epidemii spadek wpływów, bez zwolnień

2,4 mld zł wpływów i 399 mln zł zysku Allegro w ub.r.

W ub.r. Allegro.pl osiągnęło wzrost przychodów sprzedażowych o 31 proc. do 2,39 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 46,9 proc. do 1,18 mld zł jego zysk netto poszedł w górę z 230,08 do 399,02 mln zł.

Przychody firmy Allegro.pl z usług e-commerce zwiększyły się z 1,61 mld zł w 2018 roku do 2,08 mld zł, wpływy reklamowe - ze 128,1 do 165,69 mln zł, przychody ze sprzedaży towarów - z 62,79 do 115,21 mln zł, a pozostałe wpływy - z 25,95 do 30,42 mln zł.

Wpływy z e-commerce to przede wszystkim z prowizji od sprzedaży na platformie, a marketingowe - z opcji płatnej promocji ofert. W ostatnich latach Allegro podwyższało prowizję w niektórych kategoriach (jednocześnie rezygnowano z opłat za wystawianie ofert), a z początkiem czerwca br. zaczęło naliczać prowizję przy każdej transakcji od ceny z uwzględnieniem kosztu dostawy.

Dołącz do dyskusji: Allegro uruchomi nową siedzibę w Krakowie. Zatrudni 140 dodatkowych inżynierów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl