SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro: nowy cennik, bo rosną koszty - poprzedni był testowy

- Większość zmian w cenniku opłat i prowizji, które teraz wprowadzamy, podyktowana jest z jednej strony koniecznością rozwoju, a z drugiej rosnącymi kosztami utrzymania serwisu - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Kuśnierska, dyrektor zarządzający Allegro.pl.

Katarzyna Kuśnierska

Katarzyna Kuśnierska

Katarzyna Kuśnierska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl podkreśla, że zapowiedziana właśnie przez Allegro podwyżka opłat i prowizji jest częściowa i nie obejmuje wszystkich kategorii. - Ceny zmienią się w tych kategoriach, w których sprzedający powinni najmniej dotkliwie odczuć wprowadzane modyfikacje - deklaruje. - Jak większość zmian cennika, również i ta podyktowana jest z jednej strony koniecznością rozwoju, bez którego serwis nie będzie w stanie konkurować na tak wymagającym rynku. Z drugiej strony rosnące koszty utrzymania zmuszają nas do podejmowania tych nieprzyjemnych decyzji - uzasadnia.

>>> Allegro znów podnosi opłaty i prowizje (weź udział w dyskusji)

Katarzyna Kuśnierska dodaje, że poprzedni cennik Allegro, obowiązujący od listopada ub.r., miał charakter testowy. - Przez te kilka miesięcy okazało się, że ten model nie do końca spełnia oczekiwania i cele, jakie sobie założyliśmy. W tej sytuacji nie widzimy sensu kontynuowania go ponieważ, nie wpłynął on na zachowania użytkowników tak, jak tego oczekiwaliśmy - opisuje Kuśnierska.

Czy kierownictwo Allegro nie obawia się, że wyższe opłaty i prowizje wywołają protesty użytkowników i zniechęcą ich od handlowania w serwisie? - Każda zmiana cennika wywołuje reakcje i są one zrozumiałe, ale zapewniam, że dla nas to również nie są łatwe decyzje - deklaruje Katarzyna Kuśnierska. - Od początku naszej działalności koncentrujemy się na zapewnieniu naszym Użytkownikom najwyższych standardów, przyjaznego i konkurencyjnego środowisko do handlu w sieci, co ma przełożenie na sukces sprzedażowy wielu naszych klientów. I wierzymy, że to się nie zmieni - podkreśla.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro: nowy cennik, bo rosną koszty - poprzedni był testowy

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
alle nie skorzystam
alledrogo, allezłodzijsko, cennik allego to jakaś kpina
8 8
odpowiedź
User
fitipaldi
ZŁODZIEJE STRZEŚCIE ŚIE NADHODZI AMAZON TO WASZ BLISKI KONIEC !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
9 8
odpowiedź
User
Marcin
Nie rozumiem stwierdzeń nazywania serwisu złodziejami - nadużywamy tego stwierdzenia - Mają prawo żądać takich sum jakich chcą. Prawem konsumenta jest ich nie akceptować i po prost zrezygnować z ich usług... I takie postępowanie powinno weryfikować rynek. Wołanie złodzieje nic nie daje. Jak by zaczęli tracić klientów na rzecz konkurencjo to przemyśleli by swoje postępowanie. Kiedyś i Allegro było małą, darmową platformą. To dzięki użytkownikom się rozrośli i istnieją. Może czas dać szansę innym serwisom? To użytkownicy mają władzę. KRZYK nie nie da działania i owszem...
8 8
odpowiedź
User
wirus
Dobrze, że jest alternatywa, a nie tylko allegro. Większość rzeczy sprzedaję na ebayu. Rzeczy wymagających większej kasy ( elitarnych to za dużo powiedziane) tam sprzedaję.
Do Marcina, i tak nie dostaniesz podwyżki, to kasa nie dla Ciebie.
8 8
odpowiedź
User
nie dla allegro
testowy? haha . nie oplacalo sie im na dluzsza mete i tyle , a teraz musza sobie to odbić złodzieje !
8 8
odpowiedź