SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konta firmowe na Allegro z nowymi opisami ofert, 15 procent obowiązkowe w kwietniu

Allegro wprowadza dla firm działających w serwisie obowiązek wystawiania ofert w nowym formacie. Zmieniony opis poszczególnych aukcji ma być bardziej czytelny i adresowany szczególnie do kupujących korzystających z urządzeń mobilnych. Według zapowiedzi od 11 kwietnia 2018 roku 15 procent ofert sprzedawców będzie musiało spełniać nowe normy, a od 25 kwietnia zostanie wyłączony edytor HTML.

Article

Obecnie połowa klientów odwiedza Allegro na urządzeniach mobilnych, dlatego platforma kontynuuje rozpoczęty przed rokiem proces wprowadzania zmian w opisach ofert.

Od 28 lutego br. od kont firmowych wymagany jest 1 proc. aktywnych ofert z nowym opisem. Według Allegro kupujący w kanale mobilnym dzięki temu łatwiej zapoznają się z informacjami na temat produktu i warunkami sprzedaży, a przy pomocy nowych parametrów szybciej znajdą pożądany przedmiot. Dla sprzedających to szansa na poprawę jakości oferty i dostosowanie jej do oczekiwań klientów.

Nowe zasady dotyczące wystawiania ofert na Allegro wprowadzane są od kwietnia ub.r. Według serwisu sprzedający mieli okazję przez rok zapoznać się ze zmianami i zacząć je wprowadzać etapami. W ten sposób już prawie jedna trzecia ofert znajdujących się na platformie posiada nowy opis. Według zapowiedzi ta liczba zacznie się zwiększać.

Od końca lutego do końca kwietnia br. Allegro będzie stopniowo podnosić procent wymaganych ofert każdego sprzedawcy z nowym opisem:
28 lutego – 1 proc.
14 marca – 3 proc.
28 marca – 7 proc.
11 kwietnia – 15 proc.

Z dniem 25 kwietnia br. od kont firmowych będzie wymagamy nowy opis w wypadku wystawiania każdej nowej oferty. Zostanie wyłączony edytor starego opisu HTML, sprzedawcy nie wystawią też nowej oferty ze starym opisem.

Allegro przekonuje, że sprzedawcy przy pomocy nowego edytora stworzą czytelny i dopasowany do urządzeń mobilnych opis. Zmianie ulegnie nie tylko wygląd, ale też zawartość ofert. Z badań Allegro wynika, że 35 proc. klientów chciałoby znaleźć więcej istotnych informacji na temat warunków oferty.

Dlatego opis przedmiotu został rozdzielony od warunków oferty, którą podzielono na stałe sekcje: Dostawa, Gwarancje, Zwroty, Reklamacje i O sprzedającym. Co ważne dla sprzedających, warunków nie trzeba zmieniać pojedynczo, a można skorzystać z grupowej edycji ofert.

W ostatnim okresie Allegro zapowiedziało szereg istotnych zmian w funkcjonowaniu. W lutym br. serwis ujawnił plan wprowadzenia sankcji za sprzedawanie towarów poza platformą i kontrole korespondencji, z kolei na początku marca Allegro zapowiedziało wprowadzenie funkcji czatów do obsługi sprzedawców i kupujących.

W październiku 2016 roku Allegro i Ceneo zostały sprzedane przez Naspers za 3,25 mld dolarów funduszom inwestycyjnym Cinven, Permira i Mid Europa. Według badania Gemius/PBI w styczniu br. serwisy Grupy Allegro zanotowały 17,56 mln realnych użytkowników i 2,11 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konta firmowe na Allegro z nowymi opisami ofert, 15 procent obowiązkowe w kwietniu

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomasz
Ciekawszy od tego jest fakt, że w zdecydowanej większości od niedawna sprzedawcy firmowi płacą 10% obrotu. Generalnie 1/10 ceny zakupu bierze Allegro :)
15 8
odpowiedź
User
jak
Podwyższyli opłaty i skasowali mi wszystkie komentarze z 13 lat. Słownie trzynaście. Jestem za jak najszybszym wejściem do Polski Amazona i zaoraniem Allegro.
15 8
odpowiedź
User
aZaliż
Można odnieść wrażenie, że Allegro potrzebuje sprzedawców wyłącznie do płacenia prowizji, coraz wyższej. Dając w zamian niewiele a nawet nic.
20 8
odpowiedź
User
Sprzedający
Można odnieść wrażenie, że Allegro potrzebuje sprzedawców wyłącznie do płacenia prowizji, coraz wyższej. Dając w zamian niewiele a nawet nic.


Bardzo trafna opinia, popieram.
14 8
odpowiedź
User
lacheNAtoKLASC
pochowali numery aukcji , wprowadzili opisy STERYLNE - odhumanizowali opisy i wyglad aukcji , bez zadnych dodatkowych danych , jakis terror z tymi nowymi zasadami wystawiania przedmiotow , normalnie to jakis SABOTAZ ALLEGRO , ktos dziala celowo na szkode allegro , w ciagu roku straca setki milionow zloty , miliony klientow , zamordyzm i zimny ekren = nowe allegro , dziadostwo straszne
9 8
odpowiedź