SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro zmienia pakiety ogłoszeń. Wyższa prowizja w działach z odzieżą, niższa za droższe meble i akcesoria GSM

Od 13 maja na Allegro podwyższone zostaną prowizje od sprzedaży w kategoriach odzieżowych i mebli (wraz z ustaleniem maksymalnej kwoty prowizji) oraz zmienią się stawki prowizji w sekcji Akcesoria GSM. Jednocześnie wprowadzone zostaną nowe pakiety ofert ogłoszeniowych i opcji promowania ich.

Article

We wszystkich kategoriach odzieżowych, w ramach różnych działów na Allegro.pl, prowizja od sprzedaży zostanie podniesiona z 10 do 11 proc.

W kategorii Meble stawka prowizji pójdzie w górę z 9 do 10 proc., jednocześnie zostanie wprowadzona maksymalna kwota prowizji wynosząca 100 zł. Allegro podkreśla, że dzięki wyznaczeniu tej kwoty przy sprzedaży przedmiotu w cenie ponad 1111,11 zł wartość prowizji będzie niższa niż obecnie.

Z kolei w kategorii Akcesoria GSM zamiast prowizji 9 proc. będą obowiązywać dwie stawki: 12 proc. w przypadku przedmiotów w cenie do 50 zł oraz 6 zł i 6 proc. nadwyżki ponad 50 zł w przypadku drożej sprzedawanych przedmiotów. Allegro zaznacza, że oznacza to obniżkę płaconej prowizji od przedmiotów sprzedawanych za ponad 100 zł.

W lutym br. Allegro podniosło niektóre opłaty, m.in. stawkę za wystawianie niektórych używanych akcesoriów motoryzacyjnych o wartości ponad 1 tys. zł, prowizję od sprzedaży telefonów komórkowych oraz stawkę za cenę minimalną w licytacjach. Natomiast z początkiem kwietnia wprowadzono maksymalną kwotę prowizji w większości podkategorii z sekcji Instrumenty oraz zmieniono zasady naliczania prowizji przy sprzedaży myjek ciśnieniowych i w kategoriach Dziecko i Moda.

Nowe pakiety ogłoszeń i ich promocji

13 maja mocno zmieni się też oferta ogłoszeń, czyli ofert, w których opcja kup teraz i metody płatności są niedostępne, a warunki transakcji ustalają sprzedawca i kupujący (to np. oferty sprzedaży samochodów i nieruchomości).

Wprowadzone zostaną trzy pakiety dla kont firmowych: Basic (emisja oferty przez 10 dni), Power (przez 20 dni) i Max  przez 30 dni). W każdym opłata za wystawienie będzie naliczana z góry, tak samo jak opłata za promowanie oferty przez cały okres jej emisji.

- Cena, tak jak obecnie, będzie zależeć od kategorii, w której wystawisz ogłoszenie. Jeśli zdecydujesz się na wyróżnienie lub promowanie na stronie działu, opłaty za te opcje będziemy pobierać z góry na jeden z wybranych przez Ciebie przedziałów czasowych: 10, 20 lub 30 dni - podkreśla Allegro.

Jako przykład podaje wystawienie ogłoszenia w kategorii Samochody osobowe na 30 dni. - Obecnie wystawienie ogłoszenia na 30 dni kosztuje w sumie 60 zł. Opłatę w wysokości 20 zł naliczamy co 10 dni. Od 13 maja, po wyborze pakietu Max (30 dni), opłata także wyniesie 60 zł, ale pobierzemy ją z góry i będzie bezzwrotna - zapowiada serwis.

W przypadku kont zwykłych pakiet Basic oznacza emisję ogłoszenia przez 10 dni, Power - przez 50 dni, a Max - przez 90 dni. W cenie większości pakietów uwzględnione są opcje promowania.

Jednocześnie usunięte zostaną obecne opcje promowania ogłoszeń: podświetlenie, pogrubienie oraz pakiet wyróżnienie + pogrubienie + podświetlenie. Warianty podświetlenia i pogrubienia pozostaną dostępne jedynie w ramach pakietów dla właścicieli zwykłych kont.

Dalej można będzie natomiast korzystać z wyróżnienia i promowania ogłoszeń na stronie działu. W przypadku tych opcji zostaną wprowadzone przedziały czasowe dostosowane do nowych pakietów oraz nowy sposób naliczania opłat - z góry. Wyróżnienie ogłoszenia będzie można wykupić na okresy od 5 do 80 dni, a promowanie na stronie działu - od 50 do 90 dni.


Zmiany w regulaminie Allegro

15 maja zostanie wprowadzony dodatkowy wymóg dla oznaczenia Super Sprzedawca. Będą je mogli otrzymać sprzedawcy, którzy w ciągu 30 dni poprzedzających wyrażenie chęci udziału w programie mieli wystawioną co najmniej jedną ofertę.

13 maja w sekcji Monety złote do 1800 roku w ramach kategorii Numizmatyka zostanie zniesiony warunek, że oferty mogą wystawiać tylko uczestnicy programu Strefa Inwestora. W kategorii pojawi się też nowa zakładka: Złote monety kolekcjonerskie, w której sprzedawać będą mogli tylko uczestnicy Strefy Kolekcjonera.

Natomiast 30 czerwca w regulaminie Allegro pojawią się zapisy umożliwiające administracji portalu czasowe wstrzymanie wypłaty przez sprzedającego środków, które pochodzą z transakcji obarczonych ryzykiem niewysłania przedmiotu. Allegro podkreśla, że w ten sposób podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa zakupów.

- W ten sposób uchronimy kupujących przed ewentualną stratą. Czasowe wstrzymanie wypłaty środków będzie także dotyczyć transakcji prowadzonych przez sprzedających spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego - zaznaczono.

Według badania Gemius/PBI w marcu br. serwis Allegro.pl zanotował 17,65 mln realnych użytkowników i 1,43 mld odsłon, a aplikacja mobilna Allegro - 3,39 mln użytkowników.

Według sprawozdań złożonych w KRS, od końca lipca 2016 roku do końca 2017 roku Allegro osiągnęło 1,59 mld zł wpływów ze sprzedaży (w tym 98,9 mln zł z reklam), 242,2 mln zł zysku operacyjnego i 118,1 mln zł straty netto. Na koniec tego okresu firma miała 4,1 mld zł zadłużenia wobec swojego właściciela, pracuje w niej 1,4 tys. osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro zmienia pakiety ogłoszeń. Wyższa prowizja w działach z odzieżą, niższa za droższe meble i akcesoria GSM

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Feng
Bardzo dobrze, za durzo tam badylaży. Teraz lepiej będzie się robiło biznes.
odpowiedź
User
Zdziercy
Allegro zdziera niesamowicie. Az ptosi sie kupowac od tam sprzedajacych z pominirciem portalu. Wyjdzir tanirj dla obydwu stron
odpowiedź