SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro wprowadzi opcję Zapłać Później, wyższe prowizje za akcesoria samochodowe i zabawki

W najbliższych miesiącach Allegro udostępni opcję Zapłać Później, w ramach której kupujący będą mogli zapłacić za przedmioty w ciągu 30 dni od zakupu. Platforma zmienia podwyższa też stawki prowizji w kategoriach obejmujących akcesoria samochodowe i zabawki oraz wprowadza zmiany w programie Super Sprzedawca.

Article

W ramach opcji Zapłać Później kupujący będzie mógł zapłacić za przedmiot nabyty na Allegro w ciągu 30 dni od zakupu, natomiast kupujący od razu otrzyma należność, tak samo ja przy innych formach płatności. - Usługa Allegro Zapłać Później pozwoli klientom robić zakupy wtedy, kiedy potrzebują i umożliwi im elastyczne zarządzanie domowym budżetem - zapowiedziało Allegro.

Nie podano na razie, kiedy konkretnie zostanie udostępniona nowa opcja oraz jakie będą ograniczenia w korzystaniu z niej.

Od siedmiu lat platforma umożliwia użytkownikom kupno produktów na raty, współpracuje w tym zakresie z mBankiem, Alior Bankiem i Kreditech Polska. Jesienią ub.r. na Allegro pojawiło się rozwiązanie Raty Od.nowa obejmujące limit kredytowy od banku BGŻ BNP Paribas na zakupy w tym serwisie. Z drugiej strony Allegro wspólnie z mBankiem udostępniło dwie nowe opcje finansowa dla firm prowadzących sprzedaż na platformie: pożyczkę gotówkową oraz kredyt w rachunku bieżącym.

Wyższe prowizje w zakładkach z akcesoriami samochodowymi i zabawkami

Od 14 sierpnia w kilku podkategoriach na Allegro będą obowiązywać nowe stawki prowizji. W dziale Elektronika Samochodowa w ramach kategorii Akcesoria Samochodowe obecnie jest to 9 proc. (a w kilku podkategoriach - 5 proc.), przy czym maksymalnie 50 proc. Po zmianie prowizja będzie wynosić:
- 9 proc, dla przedmiotów w cenach do 150 zł,
- 13,5 zł + 6 proc. od nadwyżki ponad 150 zł dla droższych przedmiotów.

W sekcji Dywaniki, Pióra wycieraczek, Pokrowce, Żarówki (też w ramach kategorii Akcesoria Samochodowe) prowizja obecnie to 8 proc. (maksymalnie 50 zł). Od 14 sierpnia będzie to:
- 9 proc, dla przedmiotów w cenach do 50 zł,
- 4,5 zł plus 8 proc. od nadwyżki ponad 50 zł dla droższych przedmiotów.

W obu tych sekcjach kategorii Elektronika Samochodowa prowizja wyniesie najwyżej 50 zł, bez względu na cenę przedmiotu.

Z kolei w sekcji Zabawki (z wyjątkiem podkategorii: Klocki, Gry) w ramach kategorii Dziecko prowizja wynosi teraz 10 proc., a od 14 sierpnia będzie mieć wartość:
- 12 proc. dla przedmiotów w cenach do 50 zł,
- 6 zł plus 8 proc. od nadwyżki ponad 50 zł dla droższych przedmiotów.

Jednocześnie ujednolicone zostaną zasady naliczania dodatkowe prowizji, obejmującej przy ofertach z opcją Wyróżnienie lub pakietem Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie. Obecnie dodatkowa opłata w zależności od kategorii wynosi od 40 do 50 proc. wartości prowizji od sprzedaży. Po zmianie będzie to wszędzie 50 proc. wartości prowizji obowiązującej w danej kategorii.

To kolejna w br. podwyżka prowizji na Allegro. W połowie maja w górę poszły stawki w kategoriach odzieżowych i mebli (jednocześnie ustalono maksymalne kwoty prowizji, ponadto zmieniono stawki prowizji w sekcji Akcesoria GSM oraz wprowadzono nowe pakiety ofert ogłoszeniowych i opcji promowania ich.

Zmiany w Programie Monetowym i Super Sprzedawcy

W połowie sierpnia w Programie Monetowym pojawi się opcja wykluczenia kupujących, którzy przeprowadzają transakcje tylko w celu otrzymania Monet. Jeśli kupujący odstąpi od realizacji transakcji, Allegro będzie mogło anulować Monety, które w niej uzyskał. Serwis uzasadnia, że chce w ten sposób chronić sprzedających przed takimi nadużyciami.

Z kolei z programie Super Sprzedawca wymagany udział zamówień, w których sprzedający udostępniają klientom numery do śledzenia paczek, zostanie zwiększony z 50 do 80 proc. W przypadku użytkowników chcących dołączyć do tego programu wyższy limit będzie uwzględniany od 13 września.

- Kupujący w Allegro lubią śledzić swoje zamówienia. 89 proc. z nich deklaruje, że powiadomienie o statusie przesyłki jest dla nich bardzo istotne - komentuje Allegro.

Natomiast sprzedający zyskają możliwość dodawania nowych produktów do bazy serwisu. - Dzięki produktyzacji, w wybranych kategoriach, zamiast ofert, pokazujemy produkty, do których podłączone są oferty. Kupujący mogą wtedy łatwiej dotrzeć do oferty z produktem, którego szukają - wyjaśnia Allegro.

Od kilku miesięcy sprzedawcy mogą już łączyć swoje oferty z produktami z bazy platformy.

Ponadto sprzedający będą mogli korzystać z jej baz danych o produktach, m.in. TecDec. Allegro podkreśla, że dzięki temu zyskają możliwość precyzyjniejszego opisywania swoich ofert, a kupujący będą mogli szybciej znaleźć to, czego szukają. Przykład? - Sprzedający w kategoriach motoryzacyjnych mogą zintegrować swoje oferty z danymi z tej bazy. Dzięki temu kupujący łatwiej dowiedzą się, że dana część pasuje do ich pojazdu - opisano na Allegro.

Z kolei z początkiem października Allegro będzie ułatwiać rozliczenia sprzedającym korzystającym z kont firmowych, których spółki zarejestrowane są poza Europejskim Obszarem Gospodarczym. - Wprowadzimy automatyczne opłacanie rachunku bezpośrednio z środków zgromadzonych w usłudze PayU. Analogiczne rozwiązanie funkcjonuje już w ramach usługi Przelewy24 - zapowiedziano.

Według badania Gemius/PBI w czerwcu br. przeglądarkowa wersja Allegro zanotowała 16,62 mln realnych użytkowników i 1,08 mld odsłon, a aplikacja mobilna - 3,44 mln użytkowników.

W ub.r. Allegro osiągnęło 1,75 mld zł przychodów, 621,5 mln zł zysku operacyjnego i 230,1 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro wprowadzi opcję Zapłać Później, wyższe prowizje za akcesoria samochodowe i zabawki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Precz z allegro
Najgorszy portal internetowy
I Więcej prowizji. Ciekaw jestem - kiedy prowizje Od przeglądania ofert ?
odpowiedź