SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro Pay ma umowę z Aion Bankiem. Saldo zakupionych, niespłaconych wierzytelności może sięgnąć 2 mld zł

Allegro Pay, spółka zależna Allegro.eu,  zawarła umowę sprzedaży wierzytelności z Aion Bankiem - podała w poniedziałkowym komunikacie giełdowym spółka.

Article

Jak wynika z komunikatu podanego w poniedziałek przez Allegro, umowa z Aion Bankiem "będzie obejmować wierzytelności z tytułu umów kredytów konsumenckich zawartych przed podpisaniem umowy, a także z tytułu nowych umów kredytowych, które zostaną zawarte w późniejszym terminie. Wierzytelności będą sprzedawane bez prawa regresu (z zastrzeżeniem odpowiedzialności z tytułu rękojmi lub naruszenia umowy)".

Na mocy porozumienia Allegro Pay nie ma obowiązku sprzedaży swoich wierzytelności, jednak w przeciwnym wypadku musi je zaoferować Anion Bankowi. "Wyłączność ta nie zabrania jednak Allegro Pay zawarcia potencjalnych transakcji sekurytyzacji (prywatnych lub publicznych), jakie mogą zostać przeprowadzone w przyszłości" - zaznaczono w komunikacie.

Saldo zakupionych, niespłaconych wierzytelności może sięgnąć 2 mld zł

Allegro Pay zakłada, że całkowite saldo niespłaconych wierzytelności zakupionych przez Aion może osiągnąć kwotę 2 mld zł w ciągu ustalonego okresu obowiązywania umowy - podało Allegro w komunikacie.

"Allegro Pay będzie prowadzić obsługę wszelkich wierzytelności sprzedanych na rzecz Aion, w zamian za opłatę za obsługę wierzytelności, płatną z góry przy zakupie każdej transzy wierzytelności." - podała spółka w komunikacie.

Aion i Allegro Pay ustaliły limit w wysokości 500 mln zł, który będzie odnawiany codziennie na bieżąco. Aion może wypowiedzieć uzgodnienie z zachowaniem 6-miesięcznego okresu. "W ramach limitu Allegro Pay będzie mógł sprzedawać wierzytelności według z góry ustalonych parametrów cenowych" - podano w komunikacie.

Wejście w życie umowy jest uzależnione od decyzji belgijskiego organu sprawującego nadzór bankowy nad Aion Bankiem oraz "uzgodnienia odpowiednich polityk i procedur, w tym polityki kredytowej i polityki obsługi wierzytelności, SLA dla systemów IT przez Allegro Pay" - podano w komunikacie giełdowym.

Umowa obowiązuje do dnia 30 listopada 2023 r., choć ten okres może ulec przedłużeniu lub przedterminowemu rozwiązaniu po spełnieniu podstaw wypowiedzenia.

Allegro to najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. Według badania Mediapanel w sierpniu br. serwis Allegro.pl zanotował 17,74 mln użytkowników i 61,3 proc. zasięgu, a jego aplikacja mobilna - 8,98 mln użytkowników i 31 proc. zasięgu.

W drugim kwartale br. przychody grupy Allegro zwiększyły się rok do roku o 28,4 proc. do 1,308 mld zł, a zysk netto - ze 185 do 295,9 mln zł. Zmalały natomiast wpływy firmy z porówanywarki Ceneo oraz wydatki marketingowe

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro Pay ma umowę z Aion Bankiem. Saldo zakupionych, niespłaconych wierzytelności może sięgnąć 2 mld zł

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
???
Czy ktos cos ztozumial z tego tekstu??
odpowiedź