SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro uruchomiło licytacje dzieł sztuki, wprowadza minimalną prowizję i szkice ofert

Na Allegro wprowadzono minimalną prowizję ze sprzedaży wynoszącą 25 groszy oraz podwyższono stawkę za wyróżnienie oferty z 20 do 25 proc. wartości prowizji. Ponadto umożliwiono sprzedawcom zapisywanie szkiców niewystawionych jeszcze ofert. Platforma uruchomiła też Strefę Kolekcjonera z licytacjami dzieł sztuki.

Article

Wraz z wprowadzeniem minimalnej prowizji sprzedażowej w wysokości 25 groszy dodano kilka kategorii, w których obowiązuje prowizja.

I tak 6 proc. ze sprzedaży trzeba będzie płacić także w kategorii Kamera IP. Prowizję 4 proc. wprowadzono w kategoriach Chłodzenie i tuning, Karty graficzne, Monitory komputerowe, Urządzenia VR, Tunery TV i SAT, Karty i rejestratory video, Kamery internetowe oraz Zestawy do wideokonferencji. Natomiast stawka 6 proc. (nie więcej niż 50 zł) zaczęła obowiązywać w kategoriach Podnośniki kolumnowe, Podnośniki nożycowe i Podnośniki Pneumatyczne, natomiast wykreślono ją z kategorii Podnośniki warsztatowe oraz z akcesoriów w kategoriach Narzędzia elektryczne i Narzędzia pneumatyczne.

Z kolei z 20 do 25 proc. wartości prowizji w danej kategorii podwyższono dopłatę za opcje dodatkowe: wyróżnienie lub pakiet: wyróżnienie z pogrubieniem i podświetleniem.

#

Ponadto Allegro wprowadziło funkcjonalność szkicu przy wystawianiu oferty. Jeśli użytkownik przerwie tę czynność (a wcześniej wpisze przynajmniej tytuł i wybierze kategorię) i zamknie stronę, wprowadzone przez niego dane zostaną zapisane. Będzie je mógł znaleźć w zakładce Moje oferty i wrócić do wystawiania.

Strefa Kolekcjonera z ponad 180 dziełami sztuki

Allegro uruchomiło też dział Strefa Kolekcjonera, w którym trwa obecnie pierwsza edycja licytacji dzieł sztuki. Oferowane są takie dzieła jak „Twarz” Igora Mitoraja, „Jan III Sobieski pod Wiedniem” Juliusza Kossaka, drzeworyt Jana Matejko, zabytkowe polskie szable kawaleryjskie i legionowe, cenne obrazy Wygrzywalskiego i Władysława Wankie oraz szkice Kantora i Nikifora.

Dzieła sztuki dawnej wystawiły: dom aukcyjny Agra Art i salon dzieł sztuki Connaisseur Kraków, a sztukę współczesną zaoferowały: dom aukcyjny Art in House z oraz Galeria Stalowa. W ramach licytacji wystawiono ponad 180 dzieł sztuki.

- Widzimy, że na Allegro kupuje i sprzedaje grupa najbardziej zaangażowanych kolekcjonerów sztuki - uzasadnia Jacek Weichert, dyrektor rynku Kultura i Rozrywka, Kolekcje i Sztuka w Allegro. - Po raz pierwszy w internecie w Polsce zorganizowaliśmy zbiorcze licytacje, to jest takie, w których jednocześnie wystawiają różne podmioty. Staramy się, by klienci mieli najszerszy wybór dzieł sztuki, a sprzedający profesjonaliści najlepsze warunki. Dlatego w marcu tego roku wprowadziliśmy ograniczenie wysokości prowizji w tej kategorii na poziomie 50 zł. Niezależnie od tego, jak wysoką cenę osiągnie dzieło sztuki w licytacji, kwota prowizji nie będzie wyższa. To bardzo wpłynęło na sprzedaż luksusowych przedmiotów - dodaje Weichert.

Licytacje w pierwszej edycji akcji kończą się 30 września. Wspierają je dwie akcje: w ramach pierwszej zwycięzcy licytacji otrzymają nawet do tysiąca Monet Allegro, a druga obejmuje obniżkę prowizji o 50 proc. dla licytacji od 1 zł.

Allegro zapowiada, że licytacje będą organizowane cyklicznie, przynajmniej raz w miesiącu. Platforma będzie współpracowała z różnymi galeriami i domami aukcyjnymi.

Według badania Gemius/PBI w sierpniu br. Allegro.pl zanotowało 16,8 mln realnych użytkowników, 1,2 mld odsłon oraz 19 minut i 16 sekund średniego czasu korzystania każdego dnia przez odwiedzającego, a aplikacja mobilna Allegro miała 2,71 mln użytkowników.

Ze sprawozdań złożonych w KRS wynika, że od końca lipca 2016 roku do końca ub.r. Allegro zanotowało 1,59 mld zł wpływów ze sprzedaży (w tym 98,9 mln zł z reklam), 242,2 mln zł zysku operacyjnego i 118,1 mln zł straty netto. Firma ma 4,1 mld zł zadłużenia wobec swojego nowego właściciela, pracuje w niej 1,4 tys. osób.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro uruchomiło licytacje dzieł sztuki, wprowadza minimalną prowizję i szkice ofert

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl