SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro z Pocztą Polską, UPS i Ruchem - zakupy będzie można odbierać także na stacjach Orlen oraz sklepach Żabka i Freshmarket

Allegro podpisało nowe umowy ramowe o współpracy z Pocztą Polską, UPS Polska oraz Ruch SA. Dzięki temu zakupy zrobione na tej platformie będzie można odbierać w 15 tys. punktów, m.in. w placówkach pocztowych, sklepach Żabka i Freshmarket, kioskach Ruch i na stacjach Orlen.

Article

Na mocy nowych umów przesyłki z towarami kupionymi na Allegro będzie można odbierać w certyfikowanych punktach UPS Access Point, placówkach Poczty Polskiej, na stacjach Orlen, w sklepach Żabka i Freshmarket, oraz za pośrednictwem usługi Paczka w Ruchu w kioskach i sieci partnerskiej Ruch. Z oferty UPS i Ruchu użytkownicy Allegro mogą korzystać już teraz, a oferta Poczty Polskiej zostanie udostępniona w najbliższym miesiącu.

W efekcie sieć punktów odbioru zakupów Allegro w czerwcu będzie liczyć ponad 15 tys. punktów, we wrześniu - ponad 18 tys., a do końca br. ma wzrosnąć prawie od 20 tys. Platforma już od prawie czterech lat współpracuje w podobnym zakresie z paczkomatami InPostu.

Allegro podkreśla, że wspólnie z firmami przesyłkowymi zapewnia atrakcyjniejsze ceny usług, niż wielu małych i średnich sprzedawców mogłoby uzyskać osobno. W przypadku przesyłek do punktów obsługiwanych przez Pocztę Polską ceny zaczynają się od 8,00 zł, w przypadku sieci UPS Polska - od 8,49 zł, a w przypadku Ruchu - od 6,69 zł.

Poza umową na dostawy do punktów odbioru Allegro i Poczta Polska podpisały umowę na usługi dostaw kurierskich standardowych i ekspresowych oraz usługi ekonomicznej dla przesyłek o niewielkich rozmiarach. Wdrożenie tych opcji planowane jest w najbliższych miesiącach.

Przesyłki w sieciach Poczty Polskiej, UPS i Ruchu będą mogli oferować wszyscy przedsiębiorcy działający na Allegro, którzy podpiszą umowę z przewoźnikiem na warunkach wynegocjowanych przez platformę. W przypadku ofert tych sprzedawców, kupujący będą mogli wybierać nowe warianty z listy opcji odbioru.

Allegro: liczba przesyłek do punktów odbioru wzrosła przez rok o 80 proc.

- Dostawy do punktów odbioru są coraz popularniejszą formą dostawy na Allegro. Klienci chętnie sięgają do tego sposobu dostawy ze względu na coraz lepszą dostępność punktów, wygodę odbioru w ciągu kilku dni od dostawy, oraz cenę. Dostawy do punktów odbioru są 25-40 proc. tańsze niż przesyłki kurierskie „do drzwi” - komentuje Grzegorz Czapski, członek zespołu zarządzającego Allegro odpowiedzialny za rozwój biznesu.

>>> TYSIĄCE OGŁOSZEŃ O PRACĘ - PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

- Widzimy, że blisko 45 proc. ofert na naszej platformie umożliwia już którąś z form odbioru w punkcie, nie wliczając w to paczkomatów. Między 2018 r. a 2017 r. zauważyliśmy natomiast wzrost liczby paczek kierowanych do punktu odbioru o prawie 80 proc. Jest to zgodne z trendem obserwowanym w Europie, gdzie popularność odbiorów w punkcie gwałtownie rośnie - dodaje Czapski.

- Mali i średni sprzedawcy nie są w stanie wynegocjować lepszych warunków niż te, które oferujemy w ramach zawartych właśnie umów. Staramy się w ten sposób likwidować bariery w rozwoju e-handlu w Polsce - zapewniamy szeroki dostęp do największej tego typu w Polsce sieci punktów, a także obniżamy ceny, czyniąc zakupy w sieci bardziej dostępnym. - podkreśla menedżer Allegro.

Według badania Gemius/PBI w kwietniu br. serwis Allegro.pl zanotował 16,6 mln realnych użytkowników, 1,34 mld odsłon oraz 14 minut i 49 sekund średniego czasu korzystania przez odwiedzającego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro z Pocztą Polską, UPS i Ruchem - zakupy będzie można odbierać także na stacjach Orlen oraz sklepach Żabka i Freshmarket

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Były klient
Pod warunkiem, że oferowany towar naprawdę istnieje.
odpowiedź
User
mmm
Pod warunkiem, że oferowany towar naprawdę istnieje.


Odrobiłeś lekcje?
odpowiedź
User
ffff
Dobrze, że rozstali się z Inpostem w przypadku poleconych, bo to była loteria czy i kiedy dotrze do ciebie list.
odpowiedź