SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

PragmaGO przez 2 lata zapewni Allegro 1,2 mld zł na obsługę faktoringu sprzedawców

Spółka PragmaGO podpisała umowę z Allegro dotyczącą współpracy przy usługach faktoringu w modelu white label dla podmiotów prowadzących sprzedaż na tej platformie. Zapewni środki pozwalające zrealizować do końca 2021 roku minimum 1,2 mld zł obrotów faktoringowych.

Article

W komunikacie giełdowym PragmaGO opisano, że we współpracy z Allegro będzie realizować na rzecz sprzedawców na tej platformie „usługi faktoringu online z przejęciem ryzyka wypłacalności, celem umożliwienia tym użytkownikom otrzymania natychmiastowej zapłaty za sprzedany towar, a kupującym nabycie towaru z odroczonym terminem płatności”.

Usługi będą realizowane w komunikujących się ze sobą aplikacjach Allegro.pl i Navi PragmaGO. - Umowa przewiduje szczegółowy harmonogram prac wdrożeniowych, a także integracji technicznej aplikacji stron oraz procesów operacyjnych w projekcie - zaznaczono.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony z 12 miesięcznym okresem wypowiedzenia. Przewiduje, że przez okres 18 miesięcy od produkcyjnego uruchomienia wspólnego usługi faktoringowej Allegro nie zacznie współpracy z podmiotem konkurencyjnym wobec PragmaGO, a ta druga firma nie przygotuje analogicznego produktu dla konkurenta Allegro.

W ramach umowy PragmaGO zobowiązał się „do zapewnienia środków finansowych pozwalających na zrealizowanie w ramach projektu obrotów faktoringowych do końca 2021 r. co najmniej w kwocie 500 mln zł oraz do końca 2022 r. co najmniej w kwocie 1,2 mld zł oraz posiadanie co najmniej takiej kwoty środków finansowych jak przewidziana na okres do końca 2022 r. na dalsze analogiczne okresy”.

- Podjęcie współpracy z Allegro jest ważnym krokiem w realizacji przyjętej strategii działania na lata 2017-2020. Dostarczanie usług finansowych online do ekosystemów naszych partnerów jest jednym z głównych projektów PragmaGO o kluczowym znaczeniu. Techniczna integracja z zewnętrznymi partnerami jest możliwa dzięki naszemu systemowi klasy Enterprise Navi PragmaGO, który jest w pełni przygotowany do obsługi dużej skali transakcji - komentuje Daniel Mączyński, wiceprezes PragmaGO.

PragmaGO jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy. W pierwszym kwartale br. zanotowała 6,06 mln zł przychodów sprzedażowych i 703 tys. zł zysku netto, wobec 6,33 mln zł przychodów i 9,64 mln zł zysku netto rok wcześniej.

W poniedziałek po południu, po publikacji komunikatu o współpracy z Allegro, akcje spółki drożały o ponad 20 proc. W zeszły piątek na koniec sesji przy kursie 13,90 zł kapitalizacja firmy wynosiła 38,1 mln zł.

Allegro to najpopularniejszy serwis e-commerce w Polsce. Według badania Gemius/PBI w maju zanotowało 18,38 mln realnych użytkowników, 1,76 mld odsłon oraz 16 minut i 33 sekundy średniego dobowego czasu korzystania przez odwiedzającego, a aplikacja mobilna Allegro - 4,83 mln użytkowników.

Na początku br. Allegro w rankingu mierzącej ruch internetowy firmy Similarweb znalazło się na dziesiątym miejscu wśród platform e-commerce z całego świata.

W ub.r. Allegro.pl osiągnęło wzrost przychodów sprzedażowych o 31 proc. do 2,39 mld zł, a przy wzroście kosztów operacyjnych o 46,9 proc. do 1,18 mld zł jego zysk netto poszedł w górę z 230,08 do 399,02 mln zł. W czerwcu i lipcu agencje Bloomberg i Reuters podały nieoficjalne informacje, że Allegro jesienią br. zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. Firma ma zostać wyceniona na ok. 11 mld dolarów, a obecni właściciele chcą sprzedać część jej akcji za 2,3-3 mld dolarów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: PragmaGO przez 2 lata zapewni Allegro 1,2 mld zł na obsługę faktoringu sprzedawców

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl