SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro oferuje dodatkowe ubezpieczenie elektroniki

Kupujący na Allegro mogą już korzystać z dodatkowego ubezpieczenia urządzeń elektronicznych - nowych i używanych. Platforma polisy pod marką Allegro Care oferuje wspólnie z firmą Ergo Hestia.

fot. materiały prasowe fot. materiały prasowe

W ramach nowej usługi użytkownicy Allegro mogą wybrać zakres i czas ubezpieczenia kupowanych urządzeń elektronicznych (np. na wypadek przypadkowego uszkodzenia, awarii i kradzieży sprzętu) w zależności od swoich potrzeb. Polisę można wykupić podczas procesu zakupowego, a zapłacić poprzez system Allegro Pay. W ciągu 30 dni od zakupu dostępna będzie opcja rezygnacji z ubezpieczenia.

Wszystkie informacje o polisach kupionych na Allegro (także aktualny status zgłoszonej szkody) każdy użytkownik będzie mógł przeglądać w zakładce Moje Ubezpieczenia. Zakładka jest dostępna w aplikacjach, wkrótce będzie też dostępna w przeglądarkach.

Usługa, pod nazwą Allegro Care, jest świadczona przez Allegro we współpracy z firmą ubezpieczeniową Ergo Hestia.

- Allegro Care to idealna oferta dla tych, którzy szukają szczególnej ochrony zakupów. To najprostsza na rynku metoda ubezpieczenia kupowanej elektroniki. Cały proces zajmuje tylko kilka minut. Dodatkowo, w szczególności zadbaliśmy o to, żeby obsługa klientów w wypadku szkody była szybka, łatwa i niezwykle wygodna - podkreśla Wojciech Bogdan, chief data officer w Allegro.

- Zapewniamy dostęp do czytelnych wariantów ubezpieczenia oraz sprawną obsługę likwidacyjną. Za pomocą kilku kliknięć klienci Allegro będą mogli dostosować zakres oferty do własnych potrzeb, jak i później - równie prosto - skorzystać z ochrony, którą zapewnia wykupione ubezpieczenie - dodaje Paweł Moczydłowski, dyrektor biura ubezpieczeń detalicznych i programów partnerskich w Ergo Hestii.

Usługa Allegro Care uzupełnia dotychczasowe bezpłatne opcje ochrony zakupów na platformie: Allegro Protect (zabezpiecza m.in. przed wadami powstałymi z winy sprzedawcy lub podczas dostawy) oraz gwarancja wydawana przez sprzedawcę lub producenta.

Allegro z nowym prezesem i przejęciem za 900 mln euro

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Tacy sprzedawcy płacą też więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard.

Z końcem sierpnia ze stanowiskami dyrektora Allegro.eu i prezesa Allegro pożegnał się Francois Nuyts, kierujący firmą od czterech lat. Obie funkcje obejął Roy Perticucci, wcześniej związany m.in. Amazonem i europejskimi strukturami Tesco.

W pierwszym kwartale br. grupa Allegro przy wzroście przychodów o 15,1 proc. do 1,393 mld zł zanotowało spadek zysku netto z 269,6 do 166,9 mln zł, przesądziły o tym mocno rosnące wydatki na dostawy i pracowników. Firma obniżyła prognozy dotyczące swojego organicznego wzrostu w br., tłumacząc to wysoką inflacją.

Na początku kwietnia Allegro sfinalizowało, po uzyskaniu zgód regulatorów rynkowych, ogłoszone w listopadzie ub.r. przejęcie 100 proc. udziałów firm Mall Group i WE|DO CZ działających w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji. Sprzedającymi byli PPF, EC Investments i Rockaway Capital, a kwota transakcji wyniosła 876 mln euro za Mall Group i 14 mln euro za WE|DO CZ.

Z końcem czerwca zamknięto należącą do Mall Group platformę Mall.pl, a na początku sierpnia Allegro uruchomiło czeską wersję językową swojej platformy.

Według wstępnych danych w całym zeszłym półroczu Allegro osiągnęło wzrost skonsolidowanych przychodów o 69 proc. do 3,6 mld zł i spadek skorygowanego zysku EBITDA o 13,6 proc. do 947,1 mln zł. Jej rentowność pogorszyły przejęte wiosną Mall Group i WE|DO, które miały 67 mln zł straty EBITDA.

Dołącz do dyskusji: Allegro oferuje dodatkowe ubezpieczenie elektroniki

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
łysy
dobra współpraca. przynajmniej allegro nawiązało ją z odpowiednią firmą
0 0
odpowiedź