SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro chce pakować i wysyłać produkty za sprzedawców, w nowym centrum zatrudni 1,2 tys. osób

Allegro zapowiedziało udostępnienie w 2021 roku własnej usługi logistycznej dla firm obejmującej m.in. przechowywanie, pakowanie i wysyłkę towarów. Firma uruchomi pod Warszawą centrum logistyczne o powierzchni ponad 65 tys. m2, w którym pracę znajdzie 1,2 tys. osób.

 

Article

Zapowiadając wprowadzenie nowej usługi logistycznej Allegro informuje, że obecnie na platformie dostępne jest ponad 66 mln ofert, których czas dostawy to 1-2 dni. W takim czasie dostarczanych jest już prawie 80 proc. zamówień.

W 2021 r. Allegro chce poprawić ten wynik, dlatego planuje wdrożyć kilka projektów, które przyspieszą realizację dostaw. Jedną z nich jest uruchomienie usługi pozwalającej sprzedawcom na przechowywanie, pakowanie i wysyłanie swoich z wykorzystaniem nowego centrum logistycznego.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Centrum pod Warszawą

Allegro poinformowało, że podpisało z  firmą Panattoni umowę na wynajem magazynu dla nowego centrum logistycznego w A2 Warsaw Park pod Warszawą.

Kontrakt dotyczy wynajmu magazynu o powierzchni 36,5 tys. metrów kwadratowych, z czego 35,1 tys. metrów kwadratowych, zostanie przeznaczone na obsługę zamówień, a niemal 2,8 tys. m kwadrat. zajmą biura i przestrzeń wypoczynku zwiększająca komfort pracowników. Docelowo łączna powierzchnia operacyjna magazynu z systemem wewnętrznych antresol wyniesie 65 300 m2.

Czytaj także: Amazon wchodzi do Polski, uruchamia rejestrację dla sprzedawców

Według zapowiedzi centrum wyposażone zostanie w szereg rozwiązań z zakresu automatyki, które przyspieszą oraz obniżą koszty obsługi zamówień. Wdrożone zostaną zaawansowane systemy do zarządzania magazynem, a także systemy przenośników i skanerów zapewniające wysoki standard obsługi oraz kontrolę towarów na każdym etapie procesu magazynowego.

W nowym obiekcie do końca 2022 r. zatrudnienie znajdzie docelowo 1200 pracowników. Właściwie rozplanowane i duże przestrzenie oraz zachowanie dystansu i środków bezpieczeństwa w całym magazynie i w części socjalnej, w połączeniu z odpowiednim zarządzaniem zmianami pomiędzy zespołami mają zapewnić pracownikom wysoki poziom bezpieczeństwa w kontekście Covid-19.

- Największy wybór i najlepsze ceny na rynku oraz wygoda i bezpieczeństwo to najważniejsze cechy zakupów na Allegro. Kupujący oczekują szybkich dostaw, a my intensywnie pracujemy by pomóc sprzedawcom spełnić to oczekiwanie. Wdrożyliśmy już m.in. Program Szybkich Dostaw i opcję dostawy tego samego dnia z Kurierami PickPack i X-press Couriers. Nie poprzestajemy na tym i już w najbliższych miesiącach planujemy uruchomienie nowej usługi - zapowiada w komunikacie Grzegorz Czapski, dyrektor ds. rozwoju w Allegro.

Nowa usługa logistyczna

Jeszcze w 2021 r. Allegro planuje uruchomienie nowej usługi logistycznej dla firm prowadzących sprzedaż na platformie. Usługa obejmie kompleksową obsługę zamówień - m.in. przechowywanie towarów oraz pakowanie i nadawanie przesyłek, a także obsługę zwrotów.

Z badań przeprowadzonych przez Allegro wynika, że proces realizacji zamówień jest dla sprzedawców najbardziej obciążający i czasochłonny. Przenosząc proces logistyczny do Allegro, będą oni mogli szybciej i efektywniej realizować zamówienia.

Czytaj także: Allegro: drożeje miesięczny Smart!, w Warszawie dostawy kurierskie w dniu zakupu

- Centrum logistyczne Allegro, powstające w nowoczesnym magazynie w centrum Polski, pomoże przejąć od firm najbardziej czasochłonne i pracochłonne czynności takie jak: magazynowanie, pakowanie, wysyłkę i obsługę zwrotów. Dzięki skali i automatyzacji Allegro będzie w stanie zapewnić atrakcyjne warunki tej usługi. To pozwoli sprzedającym skupić się na zwiększaniu sprzedaży i optymalizowaniu ofert, a kupującym da dodatkową satysfakcję z szybkiej dostawy - opisuje Grzegorz Czapski.

Allegro obiecuje, że nowa usługa logistyczna ułatwi przedsiębiorcom wzrost ich biznesu - nie będą musieli inwestować w magazyny oraz ich wyposażenie, ani zatrudniać dodatkowych pracowników na okres szczytów sezonowych. Pozwoli im to skoncentrować się na pozyskiwaniu atrakcyjnych towarów oraz ich promowaniu. Dla zainteresowanych usługą Allegro przygotowało dedykowaną stronę internetową.

Allegro przetestuje własne automaty paczkowe

Pod koniec ub.r. Allegro poinformowało, że zamierza testować własne automaty do odbioru paczek. - W 2021 roku planujemy przeprowadzić pilotaż. Dopiero w kolejnym kroku podejmiemy decyzję, czy rozwijać ten projekt - stwierdził dyrektor finansowy firmy Jon Eastick. Według Reutersa Allegro skierowało do operatorów logistycznych zaproszenie do składania ofert na dostawę 3 tys. automatów paczkowych.

Dwa tygodnie temu firma zapowiedziała, że do końca br. przeniesie swoją poznańską siedzibę w nowe miejsce. Firma wynajmie 10 pięter w kompleksie biurowym Nowy Rynek o łącznej powierzchni 24,6 tys. metrów kwadratowych. Wraz z przeprowadzką Allegro chce zwiększyć liczbę pracowników o 40 procent.

20 stycznia na Allegro wzrosły prowizje od sprzedaży przez użytkowników firmowych w wielu kategoriach z 11 działów głównych.

Allegro to obecnie zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w polskim internecie. Według badania Mediapanel w listopadzie 2020 r. jej przeglądarkowa wersja zanotowała 19,62 mln użytkowników, a aplikacja mobilna - 6,68 mln.

W trzecim kwartale ub.r. firma Allegro, do którego należą też Ceneo.pl i eBilet Polska, osiągnęła wzrost przychodów netto o 49,7 proc. do 928,7 mln zł i skorygowanego zysku EBITDA o 26,7 proc. do 408,5 mln zł. Na platformie Allegro było 12,6 mln aktywnych kupujących. Koszty debiutu giełdowego i refinansowania zadłużenie spowodowały, że firma miała 131,7 mln zł straty netto.

Dołącz do dyskusji: Allegro chce pakować i wysyłać produkty za sprzedawców, w nowym centrum zatrudni 1,2 tys. osób

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adaw
to po co im jeszcze pośrednik w postaci małego/średniego sklepu?

kupujesz hurtem od producenta i zawsze parę % więcej wpadnie
odpowiedź
User
lola
to po co im jeszcze pośrednik w postaci małego/średniego sklepu?

kupujesz hurtem od producenta i zawsze parę % więcej wpadnie


ktoś zapłaci za przechowywanie :)
odpowiedź
User
ppe
to po co im jeszcze pośrednik w postaci małego/średniego sklepu?

kupujesz hurtem od producenta i zawsze parę % więcej wpadnie


Allegro już samo sprzedaje praktycznie wszystko. Od pieluszek po telewizory.
Zewnętrzni sprzedawcy są tylko dojeni na prowizji i opłatach... Prowizja allegro często przewyższa marżę sprzedawcy.
odpowiedź