SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Mittu Sridhara zrezygnował z wejścia do zarządu Allegro

Seshashayee Sridhara (znany także jako Mittu Sridhara) z przyczyn osobistych zrezygnował z powołania do zarządu Allegro.pl. Na razie obowiązki chief technology officera w spółce nadal będzie pełnił Marcin Mazurek.

Mittu SridharaArticle

Mittu Sridhara w zarządzie Allegro.pl miał zastąpić odchodzącego Piotra Szybiaka. W drugiej połowie czerwca zapowiedziano, że Sridhara do zarządu firmy dołączy z początkiem października, obejmując funkcję chief technology officera.

We wtorek rano poinformowano, że Mittu Sridhara z powodów osobistych zrezygnował z tego stanowiska.

- Jesteśmy zasmuceni, że powody osobiste sprawiły, że Mittu Sridhara zrezygnował z dołączenia do zarządu Allegro.pl jako chief technology officer z dniem 1 października i w związku z tym kontynuujemy poszukiwanie długoterminowego zastępstwa dla Piotra Szybiaka, który zrezygnował w czerwcu po wielu latach pełnienia tej funkcji - stwierdził Francois Nuyts, prezes Allegro.

- Jednocześnie jest mi przyjemnie ogłosić, że Marcin Mazurek, jeden z kluczowych dyrektorów w zespole technologii Allegro.pl, będzie nadal pełnić funkcję tymczasowego CTO i będzie kierować zespołem liderów technologii/technology leadership team w realizacji ambitnego programu innowacji - dodał

Mittu Sridhara w spółce zależnej Ubera

Poprzednio przez ponad trzy lata Mittu Sridhara był związany ze spółką Careem realizującą usługi z zakresu zamawiania przejazdów, usług płatniczych, dostaw produktów spożywczych oraz oferującej klientom współdzielenie przejazdów. Pełnił tam stanowisko dyrektora ds. technologii. Na początku ub.r. Careem został przejęty przez Ubera.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wcześniej Mittu Sridhara pracował m.in. w tureckiej spółce e-commerce’owej Hepsiburada.com, biurze podróży TUI, zajmującej się grami losowymi firmie Landbrokes oraz koncernie technologicznym Sabre, był tam m.in. dyrektorem ds. informacji i dyrektorem ds. produktu.

Ogółem ma ponad 20 lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych. - Mittu Sridhara jest specjalistą z obszaru transformacji cyfrowej przedsiębiorstw i posiada doświadczenie w tworzeniu nowych produktów stawiając potrzeby klientów na pierwszym miejscu. Z pasją zajmuje się zarządzaniem ludźmi i ma doświadczenie w różnorodnym środowisku pracy - zarówno pod kątem geograficznym, jak i kulturowym - podkreślono w komunikacie Allegro.

Dominik Zapłata przeszedł z Allegro.pl do eObuwia

Pod koniec sierpnia z zarządu Allegro.pl odszedł chief commercial officer Dominik Zapłata. Jego obowiązki tymczasowo przejęła Aleksandra Sroka-Krzyżak.

Na początku września Dominik Zapłata został prezesem spółki eObuwie należącej do CCC. Zamierza też kupić jej akcje za 100 mln zł.

Allegro to zdecydowanie najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. Według badania Mediapanel w sierpniu br. serwis Allegro.pl zanotował 17,74 mln użytkowników i 61,3 proc. zasięgu, a jego aplikacja mobilna - 8,98 mln użytkowników i 31 proc. zasięgu.

W drugim kwartale br. przychody grupy Allegro zwiększyły się rok do roku o 28,4 proc. do 1,308 mld zł, a zysk netto - ze 185 do 295,9 mln zł. Zmalały natomiast wpływy firmy z porówanywarki Ceneo oraz wydatki marketingowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mittu Sridhara zrezygnował z wejścia do zarządu Allegro

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
owocowy_czwartek
Z powodów osobistych zrezygnował z bycia członkiem zarządu jednocześnie nie odchodząc z pracy? O co tutaj chodzi?
odpowiedź
User
Tymon
Ciekawe. Jaka opinie ma Allegro w kraju jeśli chodzi o IT?
odpowiedź
User
Zeus
Chylę czoła przed Marcinem, nie lubi rutyny, poszukuje innowacji. Ma wiedzę. Gratulacje!
odpowiedź