SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro zrefinansuje 1 mld zł kredytu

Allegro zdecydowało o refinansowaniu istniejącego kredytu bankowego w wysokości 1 mld zł, który był zaciągnięty w Santander Bank Polska w celu ułatwienia finansowania kupna 100 proc. akcji w spółkach Mall Group oraz WE/DO.

Article

W komunikacie giełdowym Allegro poinformowano, że uruchomienie nowego dodatkowego kredytu jest przewidziane około 9 listopada 2022 r.

Datą wymagalności nowego dodatkowego kredytu jest 14 października 2025 r., co jest spójne z umową pożyczki terminowej B w kwocie 5,5 mld zł na podstawie nadrzędnej umowy kredytowej.

Harmonogram nie przewiduje spłat kapitału przed ostatecznym terminem wymagalności 14 października 2025 r.

Allegro z nowym prezesem i przejęciem za 900 mln euro

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Tacy sprzedawcy płacą też więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard.

Z końcem sierpnia ze stanowiskami dyrektora Allegro.eu i prezesa Allegro pożegnał się Francois Nuyts, kierujący firmą od czterech lat. Obie funkcje obejął Roy Perticucci, wcześniej związany m.in. Amazonem i europejskimi strukturami Tesco.

Na początku kwietnia Allegro sfinalizowało, po uzyskaniu zgód regulatorów rynkowych, ogłoszone w listopadzie ub.r. przejęcie 100 proc. udziałów firm Mall Group i WE|DO CZ działających w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji. Sprzedającymi byli PPF, EC Investments i Rockaway Capital, a kwota transakcji wyniosła 876 mln euro za Mall Group i 14 mln euro za WE|DO CZ.

Z końcem czerwca zamknięto należącą do Mall Group platformę Mall.pl, a na początku sierpnia Allegro uruchomiło czeską wersję językową swojej platformy.

W pierwszej połowie br. grupa Allegro przy wzroście wpływów o 18,8 proc. do 2,99 mld zł zanotowała wzrost wydatków operacyjnych o 41,2 proc., głównie wskutek o połowę wyższych kosztów dostaw. Rentowność obniżyły straty przejętych w kwietniu br. Mall Group i WE|DO CZ, w konsekwencji w drugim kwartale br. wynik netto grupy Allegro zmalał rok do roku z 259,9 mln zł zysku do 63,5 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Allegro zrefinansuje 1 mld zł kredytu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl