SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dokument o głośnym sporze sądowym Woody’ego Allena z Mią Farrow debiutuje na HBO GO

22 lutego w serwisie HBO GO zadebiutuje dokumentalny serial „Allen kontra Farrow”, autorstwa Kirby’ego Dicka, Amy Ziering i Amy Herdy. Autorzy analizują w nim głośną sprawę zarzutów o molestowanie, stawianych Woody'emu Allenowi, pokazują także jego proces o opiekę oraz późniejszy związek z córką Mii Farrow.

Mia Farrow z dziećmi Fot. Materiały prasowe Mia Farrow z dziećmi Fot. Materiały prasowe

Serial „Allen kontra Farrow” składa się z cztery części. Przedstawia analizę jednego z najbardziej publicznych skandali Hollywood. Autorami są wielokrotnie nagradzani za filmowe śledztwa Kirby Dick i Amy Ziering, oraz Amy Herdy.

O czym jest serial „Allen kontra Farrow”

Seria przedstawia okoliczności sprawy, która przez wiele lat trafiała na czołówki gazet. Chodzi to oskarżenia pod adresem Woody’ego Allena, któremu zarzucono molestowanie 7-letniej wówczas Dylan, jego przysposobionej córki. Twórcy dokumentu nie skupiają się w nim wyłącznie na sensacyjnych doniesieniach, ale przedstawiają prywatny kontekst i kulisy jednego z najbardziej publicznych skandali Hollywood - walki o prawa do opieki nad dziećmi, ujawnienia romansu Allena z córką Farrow - Soon-Yi oraz późniejsze kontrowersje. Wspólne życie Farrow i Allena, którzy zdobyli sławę nie tylko jako partnerzy na planie filmowym, ale i w życiu prywatnym, zakończyły publiczne oskarżenia o molestowanie seksualnie oraz późniejsza, zajadła batalia sądowa.

 

Twórcy serialu przedstawiają nowe dowody zebrane w prowadzonym śledztwie - zgromadzone kameralne ujęcia z domowych nagrań filmowych, dokumenty sądowe, dowody zebrane przez policję, niepublikowane nigdy wcześniej nagrania audio -  i zestawiają je z wywiadami z Mią Farrow, Dylan Farrow, Ronanem Farrowem, przyjaciółką rodziny Carly Simon, prokuratorem Frankiem Maco, krewnymi, śledczymi, ekspertami oraz naocznymi świadkami wydarzeń. W produkcji zobaczymy także znane osoby ze świata kultury, które analizują dorobek Allena w szerszym kontekście i podkreślają, że informacje na temat prywatnego życia artystów mogą prowadzić do ponownej oceny ich prac.

Kto jest autorem produkcji

Dokumenty Kirby’ego Dicka i Amy Ziering wywarły wpływ na amerykańskie instytucje i kulturę, doprowadziły do zmiany polityki i podjęcia ogólnokrajowych dyskusji, które miały dalekosiężne konsekwencje. Ich dorobek został doceniony przez jurorów przyznających najbardziej prestiżowe nagrody filmowe i telewizyjne - Dick i Ziering byli dwukrotnie nominowani do Oscara, a także do Emmy, nagrody im. Peabody’ego, Alfred I. duPont-Columbia University i George’a Polka. Ich ostatni, doskonale przyjęty przez krytyków dokument – „Mamy to na taśmie” - jest dostępny w serwisie HBO GO.

Serial „Allen kontra Farrow” wyprodukowany został przez HBO we współpracy z Impact Partners, Chicago Media Project oraz Jane Doe Films Production. Za jego reżyserię odpowiadają Kirby Dick i Amy Ziering. Obowiązki producentów pełnią: Amy Herdy i Jamie Rogers, a producentów wykonawczych: Kirby Dick, Amy Ziering, Dan Cogan, Tara Lynda Guber, Artemis Rising Foundation, Maiken Baird, Ian Darling, Steve Cohen i Paula Froehle,The Lozen Foundation, Debbie L. McLeod, Jenny Raskin, Geralyn White Dreyfous. Obowiązki starszego producenta ze strony HBO pełni Sara Rodriguez, a producentami wykonawczymi są Nancy Abraham i Lisa Heller.

Premiera serialu zaplanowana została na 22 lutego w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodany zostanie pierwszy odcinek produkcji, kolejne trafią na serwis co tydzień w poniedziałki.

W HBO GO aktualnie dostępnych około 800 filmów i 300 seriali. Według danych z badania Gemius/PBI w grudniu ub.r. platformę odwiedziło 2,68 mln realnych użytkowników.

Dołącz do dyskusji: Dokument o głośnym sporze sądowym Woody’ego Allena z Mią Farrow debiutuje na HBO GO

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl