SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Alpinus powraca

CampuS ma starszego brata

5 października 2004 r Euromark Polska Sp. z o.o. stała się nowym właścicielem legendarnej outdoor'owej marki Alpinus. Firma planuje przywrócić Alpinusa do dawnej świetności, pod opiekuńczym okiem banku BWE.
 
Alpinus to jedna z pierwszych marek outdoorowych w Polsce. To marka, dzięki której aktywni turystycznie Polacy rozpoznawali się bez problemu na zagranicznych stokach, szlakach i leśnych ścieżkach. Ta prężna niegdyś marka ucierpiała dość mocno w ostatnich kilku latach z powodu problemów finansowych jej poprzedniego właściciela - firmy ADD. W efekcie upadku tej firmy znaki towarowe Alpinus zostały przejęte w rozliczeniu zadłużenia przez Bank Współpracy Europejskiej S.A. Od tego momentu bank rozpoczął poszukiwania chętnego do wykupienia tej kultowej dla wielu Polaków marki i doprowadzenia jej do dawnej świetności. Kupnem zainteresowane były zarówno firmy polskie, jak i zagraniczne. Dla banku priorytetem było znalezienie takiego partnera, który nie tylko zaproponuje BWE atrakcyjne rozwiązanie cenowe, ale będzie też stabilną firmą działającą już na polskim rynku outdooru i będzie w stanie kontynuować tradycję sprzedaży dobrych jakościowo produktów.

Firma Euromark podjęła rozmowy z bankiem na temat zakupu Alpinusa ponad osiemnaście miesięcy temu.

"Zawsze podziwialiśmy produkty Alpinusa. Oferta pod tą marką inspirowała i przewodziła polskiemu outdoorowi, a nasza oferta CampuSa w dużej mierze powstawała pod wpływem tej inspiracji. Jednak z uwagi na ceny wyjściowe produktów CampuSa oraz założonej przez nas polityki wobec tej marki w myśl hasła 'produkty dobrej jakości po rozsądnej cenie", nie było możliwości osiągnięcia takiego samego poziomu zaawansowania technologicznego, jakie cechowało kolekcje Alpinusa. Ambicją dynamicznie rozwijającej się firmy Euromark Polska stało się więc powiększenie swojej oferty o markę, która będzie synonimem technicznego produktu outdoorowego z wyższej półki, a jednocześnie doskonałym uzupełnieniem dla bardziej uniwersalnej oferty CampuS - wyjaśnia powody zainteresowania przejęciem Tim Roberts, Prezes Euromark Polska.
Sfinalizowana w zeszłym tygodniu transakcja jest ukoronowaniem takiej  polityki. Realizacja umowy sprzedaży podpisanej z BWE rozłożona jest na okres najbliższych sześciu lat, w czasie których firma Euromark Polska, przy współpracy z bankiem, ma przywrócić dawny splendor Alpinusa. Zobowiązania te wygasną we wrześniu 2010 r. Bank będzie miał również do tego czasu udział w przychodach ze sprzedaży produktów oferowanych pod nowo wskrzeszoną marką.

"Jesteśmy przekonani, że potrafimy skutecznie przywrócić Alpinusa do dawnej świetności. Oprócz know-how, mamy młody, zgrany zespół, który ma doświadczenie i pasję do outdooru. Wzbogaci się on teraz także o osoby wcześniej zatrudnione w Alpinusie, które brały udział w projektowaniu produktów i budowaniu jakości tej marki. Stabilność finansowa naszej firmy daje dodatkową gwarancję naszym klientom, że wskrzeszony Alpinus będzie gwarancją jakości i pewności w każdych warunkach" - przekonuje Artur Górnicki, Marketing Manager firmy Euromark.

W świetle umowy, firma Euromark zakupiła prawo do używania następujących znaków:
osłowno- graficznego  Alpinus.
oznak słowny (międzynarodowy)  Alpinus
oznak słowno-graficzny  Alpinus Sky System
oznak słowny  Alpinus Loft Technology
oznak słowno-graficzny  Biko Alpinus Group
oznak słowno- graficzny  Hydrotex
oznak słowno graficzny  Stardust
oznak słowno- graficzny  Thermal Control System
oznak słowno-graficzny  Vasco
oznak słowno-graficzny  Alpinus Classic AC


Hasło "Czy plus czy minus zawsze Alpinus" odzwierciedlało pewną filozofię - komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Mimo ostatnich zawirowań z obecnością Alpinusa na rynku, jego rozpoznawalność utrzymuje się nadal na bardzo wysokim poziomie 85 % (wg badań przeprowadzonych przez firmę Sygma Sp. z o.o. w 2003 r dla BWE). Firma Euromark ma ambicję kontynuować i rozwijać takie postrzeganie marki. Hasło określające najbliższe działania marketingowe to "Alpinus - reaktywacja". W ramach planowanej kampanii przewidziane są zarówno działania ATL i BTL.  Zgodnie z wypracowanym już wizerunkiem, produkty nowego Alpinusa będą nadal adresowane do klienta, który poszukuje produktu z najwyższej półki, opartego o najlepsze i sprawdzone technologie. Zakładaną grupą docelową są zatem ludzie w wieku 18-45 lat, którzy są aktywnymi entuzjastami outdooru, z profesjonalnym zacięciem, gotowi zapłacić więcej za produkt w zamian za korzyści, jakie ten oferuje.

"Powiększenie naszej oferty o Alpinusa to nie tylko możliwość dotarcia z naszymi produktami do nowej grupy odbiorców. To także możliwość rozwoju, jaką dajemy naszym dotychczasowym klientom. Jeśli tylko będą chcieli iść w ślady outdoorowych profesjonalistów, niektórzy masowi odbiorcy CampuSa w naturalny sposób rozwiną się i zaczną poszukiwać produktów bardziej zaawansowanych technicznie, a więc takich jakie będą firmowane znakiem Alpinus" - wyjaśnia Mark Forkun, Wiceprezes, Dyrektor Zarządzający  Euromark.

Pierwsza kolekcja nowego Alpinusa planowana jest już na sezon wiosna / lato 2005. Będą to na początku podstawowe grupy asortymentowe czyli odzież techniczna (kurtki, polary), plecaki, śpiwory, namioty i obuwie. W kolejnych sezonach każda z tych grup będzie rozbudowywana. Firma zapowiada również wprowadzenie wydłużonej gwarancji na nowe produkty. Produkty Alpinusa będą sprzedawane w Polsce i na rynkach eksportowych. Sieć sprzedaży będzie w dużej mierze opierać się o ciągle rozwijającą się sieć dystrybucyjną CampuSa. Jest to ponad 200 sklepów w całej Polsce, większość z nich funkcjonuje jako multibrandowe sklepy turystyczno-sportowe. Wiele z nich jest atrakcyjnie zlokalizowanych (dobre centra handlowe, pasaże miejskie).  Większość dotychczasowych sklepów firmowych Alpinusa została wykupiona przez sieć Hi Mountain. Te punkty, które zachowały nazwę Alpinus, są prywatną własnością i Euromark będzie wkrótce się z nimi kontaktował w celu ustalenia nowych warunków współpracy. Wszelkie pozostałe punkty sprzedaży, które nie będą współpracować z siecią Euromarku, będą zobowiązane do zdjęcia szyldów
i wszelkich znaków towarowych promujących Alpinusa.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alpinus powraca

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl