SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Altavia Kamikaze za 22 mln zł kupuje agencje K2 Create i K2 Precise

Altavia Kamikaze przejęła od Fabrity Holding SA 100 proc. udziałów w agencjach K2 Create i K2 Precise. Na czele połączonych firm staną Joanna Dering i Michał Ryszkiewicz.

Altavia Kamikaze kupuje od Fabrity Holding SA spółki K2 Create i K2 PreciseArticle

W komunikacie giełdowym Fabrity podano, że łączna cena za obie agencje wyniosła 21,7 mln zł, a Altavia Kamikaze spłaciła też 0,5 mln zł ich zadłużenia.

- Decyzja o akwizycji to odpowiedź na oczekiwania marketerów, którzy poszukują prostej współpracy oraz zintegrowanych rozwiązań łączących narzędzia, technologię, zaawansowaną analitykę i ofertę mediową z prawdziwą kreatywnością i rozumieniem nowych kanałów, twórców oraz grup docelowych - uzasadnia Joanna Dering, managing partner Altavia Kamikaze. - Zaprosiliśmy do współpracy duet agencji, który to rozumie i razem skokowo zwiększamy skalę i możliwości. Nadchodzą zmiany - przyspieszenie AI, rozwój ‘creators economy’, a w konsekwencji zmiany na rynku pracy. Musimy się systematycznie redefiniować i ta umiejętność łączy obie organizacje na poziomie DNA - zawsze widzimy szanse i przekuwamy zmiany na przewagi konkurencyjne dla naszych klientów - podkreśla.

- Zależało nam na znalezieniu firmy, która będzie zainteresowana rozwijaniem K2 Create i K2 Precise, umożliwi im wzrost skali, ekspansję zagraniczną. Jesteśmy przekonani że Altavia i Altavia Kamikaze będą takim właśnie partnerem - dodaje Paweł Wujec, prezes zarządu Fabrity Holding.

Nowa nazwa połączonych agencji, zespoły K2 Create i K2 Precise zostają

Altavia Kamikaze, K2 Create i K2 Precise będą działać pod wspólną nazwą Altavia Kamikaze + K2,  początkowo jako trzy podmioty. Docelowo nowy właściciel chce je połączyć, utrzymując siłę dwóch mocnych dywizji: kreatywnej oraz precise (media i martech). Po połączeniu zespół agencji liczy ponad 160 osób. 

- Transakcja to strategiczna inwestycja, która kolejny raz potwierdza zainteresowania Grupy Altavia polskim rynkiem. Grupa Altavia jest obecna w Polsce od 20 lat, wtedy to został otwarty oddział Altavia Polska, którego specjalizacją jest szeroko rozumiana komunikacja BTL. 6 lat temu do Grupy dołączyła Agencja Kamikaze (dziś Altavia Kamikaze). Obecna akwizycja, zwiększa potencjał Grupy w Polsce oraz rozszerza portfolio oferowanych przez nas usług w szczególności w obszarze mediów, działań performance oraz marketing automation. Łącząc kompetencje Altavia Polska oraz Altavia Kamikaze + K2, jesteśmy gotowi dbać o konsumentów naszych klientów na każdym etapie ścieżki zakupowej. Skala, doświadczenie i możliwości Altavia Kamikaze + K2 będą też wykorzystywane na potrzeby międzynarodowych klientów i innych agencji w ramach Grupy - powiedział Raphaël Palti, prezes i założyciel Grupy Altavia.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Altavia Kamikaze + K2 będzie działać pod kierownictwem Joanny Dering i Michała Ryszkiewicza - dotychczasowych partnerów zarządzających Altavia Kamikaze. 

Michał Rutkowski, dotychczasowy dyrektor zarządzający K2, będzie kontynuował swoją rolę odpowiadając za dywizję Create. Dołączą do niego Zofia Mozga i Katarzyna Kosińska-Rysz ze strony Altavia Kamikaze i wspólnie rozpoczną proces integracji. 

Katarzyna Wiśniewska i Maja Biniewicz - dotychczasowe dyrektorki zarządzające K2 Precise - będą w dalszym ciągu odpowiadały za tą dywizję. Bartek Załęcki i Zofia Mozga jako zespół integracyjny będą pracować na ułatwieniem współpracy wszystkich podmiotów.

Dołącz do dyskusji: Altavia Kamikaze za 22 mln zł kupuje agencje K2 Create i K2 Precise

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ug
czy kupili tez wszystkie skandale?
odpowiedź
User
Wydmuszka
Ostatni gasi swiatlo
odpowiedź
User
XD
No to ciekawe co kupili bo tam nic nie ma agencyjnie. chyba ze agencje na spalenie wepchneli w Grupie - by sie jej pozbyc. raczej bedzie to dołowac jakosc.
odpowiedź