SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amazon bogaci się w czasie pandemii. Ponad 5 miliardów zysku w drugim kwartale roku

W drugim kwartale br. Amazon osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 88,91 mld dolarów - najwięcej w historii firmy. Mimo pandemii koronawirusa zyski netto wyniosły 5,2 mld dol. wobec 2,6 mld dol. rok wcześniej.

Article

Amazon mimo kryzysu spowodowanego pandemią Covid-19 osiąga rekordowe wyniki finansowe, wyższe niż prognozowali analityki z Wall Street. Szacowali oni, że koncern Jeffa Bezosa wypracuje przychody na poziomie 81,65 mld dolarów. Zaraportowane przychody za drugi kwartał br. wyniosły natomiast 88,91 mld dolarów, co stanowi wzrost o 40 proc. rdr. (w drugim kwartale 2019r. przychody Amazona wyniosły 63,4 mld dolarów).

Zysk netto Amazona wyniósł 5,2 mld dolarów wobec 2,6 mld dolarów rok wcześniej. Zysk na akcję osiągnął 10,30 dolarów wobec 5,22 dolarów przed rokiem. Giełdowi analitycy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 1,46 dolara.

Przychody z usług chmurowych (Amazon Web Services) osiągnęły 10,81mld dolarów (+29 proc. rdr.).

Z reklam Amazon zarobił od kwietnia do czerwca br. 4,22 mld dol., co stanowi wzrost o 41 proc. w porównaniu do analogicznego okresu z 2019 r.

Przychody z usług subskrypcyjnych (w tym Amazon Prime Video) wyniosły 6,02 mld dol., co oznacza wzrost o 28,7 proc. rdr.

Jedyne spadki dotknęły fizycznych sklepów Amazona, gdzie obroty były niższe o 13 proc. rdr.

W pierwszym kwartale 2020 r. przychody Amazona wyniosły 75,45 mld dol., wobec oczekiwań 73,61 mld. Rozczarowujący okazał się jednak zysk na jedną akcję na poziomie 5,01 dol. wobec oczekiwanych 6,25 dol. W I kwartale przychody reklamowe Amazona wyniosły 3,91 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 44 proc. To wyższa dynamika wzrostu niż osiągnięta w tym samym okresie przez Google (12 proc.) oraz Facebooka (17 proc.). Z drugiej strony jednak kwota z reklam pozyskana przez Amazona wciąż pozostaje w tyle za wynikiem zanotowanym przez Google w wysokości 28 mld dol. oraz Facebooka (17,4 mld dol.).

Dołącz do dyskusji: Amazon bogaci się w czasie pandemii. Ponad 5 miliardów zysku w drugim kwartale roku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Max
I to jest dobry powód dla koronawirusa
odpowiedź
User
Konsument
Ja nie kupuję w Amazonie nie wspieram tego molocha -ale inni....
odpowiedź
User
Xyz
I to jest dobry powód dla koronawirusa
Starsi, schorowani ludzie mają umierać w męczarniach żeby łysy krętacz gwałcAcy bhp dobił do kilkustet miliardów majątku?
odpowiedź