SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amazon może dostarczać zakupy dronami. Dostał zgodę FAA

Amerykańska Federalna Agencja Lotnictwa (FAA) udzieliła Amazonowi zgody na dostarczanie przez firmę przesyłek do klientów za pomocą dronów. Decyzja regulatora oznacza, że koncern będzie mógł swobodnie rozwijać dostawy towarów użytkownikom platformy Amazon Prime za pomocą bezzałogowych pojazdów w ciągu 30 minut od momentu dokonania zakupu.

Pierwsze informacje na temat projektu wykorzystania przez Amazona dronów do dostarczania przesyłek użytkownikom serwisu pojawiły się w 2013 r. Do pierwszych testów nowego rozwiązania doszło 3 lata później, w 2016 r. na terenie Wielkiej Brytanii.

Zielone światło dla dronów

W 2019 r. Amazon złożył w amerykańskiej Federalnej Agencji Lotnictwa (FAA) wniosek o pozwolenie na szerokie stosowanie bezzałogowych pojazdów latających do obsługi dostaw towarów zakupionych w internetowym sklepie Amazona.

Teraz, jak poinformował serwis CNBC FAA wydała Amazonowi odpowiedni certyfikat. Zgodnie z pozwoleniem koncern będzie mógł dostarczać klientom przesyłki o wadze do 5 funtów (nieco ponad 2,2 kg) na maksymalnym dystansie 15 mil.

Czytaj także: Jeff Bezos z majątkiem wartym 200 miliardów dolarów

W komunikacie Amazon zaznaczył, że docenia zaufanie jakim obdarzyła go FAA i zapewnił że będzie ściśle współpracował z agencją przy realizacji projektu. W przyszłości Amazon zamierza zwrócić się także do lokalnych regulatorów lotniczych w innych krajach, aby móc dostarczać przesyłki w innych krajach niż Stany Zjednoczone.

Koncern zapowiada, że na razie dostawy dronami nie będą powszechnie stosowane. Mają dotyczyć głównie użytkowników mieszkających na trudno dostępnych terenach, z opcji będą mogli skorzystać wyłącznie klienci płatnej platformy Amazon Prime. Firma obiecuje, że dzięki dronom będzie mogła dostarczać towary w ciągu 30 minut od momentu ich zakupu na Amazonie.

 

W drugim kwartale br. Amazon osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 88,91 mld dol. - najwięcej w historii firmy. Mimo pandemii koronawirusa zyski netto wyniosły 5,2 mld dol. wobec 2,6 mld dol. rok wcześniej.

Czytaj także: Amazon ma zgodę na zakup udziałów w Deliveroo

Dołącz do dyskusji: Amazon może dostarczać zakupy dronami. Dostał zgodę FAA

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Normlas
Przyzwyczajajcie się ludzie, że nad Waszymi głowami będą latały hałasujące drony. Ponadto niebo jest doskonałą powierzchnią reklamową mało wykorzystaną :-)
odpowiedź