SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Amazon pracuje nad mobilnym urządzeniem rozpoznającym ludzkie emocje

Amazon jest w trakcie prac nad przenośnym urządzeniem zdolnym do rozpoznawania emocji użytkownika – wynika z nieoficjalnych informacji. Zgodnie z projektem sprzęt wyposażony w odpowiednie oprogramowanie będzie w stanie rozpoznawać w jakim nastroju jest korzystająca z niego osoba i w zależności od tego sugerować odpowiednie treści lub zachowania.

fot. Shutterstock.com Article

Informacje na temat nowego projektu szykowanego przez Amazon podał serwis Bloomberg opierając się na dokumentacji złożonej przez koncern w amerykańskim urzędzie patentowym. Amazon na razie odmówił komentarza na ten temat.

Według doniesień Amazon jest na etapie prac nad przenośnym urządzeniem które będzie zdolne do odczytywania emocji użytkownika.

Zgodnie z opisem projekt Dylan (to kodowa nazwa) będzie mobilnym sprzętem wyposażonym w zestaw mikrofonów oraz odpowiednie oprogramowanie. Według założeń urządzenie ma być noszone przez użytkownika na przegubie dłoni co sugeruje że chodzi o rozwiązanie zbliżone do oferowanych obecnie inteligentnych zegarków (smartwatchy).

Bloomberg podaje że Dylan na podstawie zebranych od użytkownika danych będzie zdolny do interpretowania emocji użytkownika i w zależności od tego ma reagować w odpowiedni sposób sugerując odpowiednie zachowania lub treści.

Na razie nie wiadomo kiedy Amazon będzie w stanie zaprezentować prototyp Dylana, ani tym bardziej w jakim czasie tego typu urządzenie może trafić do sprzedaży. Koncern ma już pewne doświadczenia w segmencie inteligentnego sprzętu oferując m.in. głośnik Amazon Echo z wbudowanym asystentem Alexa.

W I kwartale 2019 roku przychody Amazona wzrosły o 17 procent, a zysk spółki przekroczył kwotę 3,5 mld dol. Za rosnące wyniki odpowiadał przede wszystkim rynek w Ameryce Północnej, duże znaczenie miały także wzrosty związane z chmurową platformą AWS.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amazon pracuje nad mobilnym urządzeniem rozpoznającym ludzkie emocje

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
i tu jest zagwozdka
'będzie zdolny do interpretowania emocji użytkownika i w zależności od tego ma reagować w odpowiedni sposób sugerując odpowiednie zachowania lub treści.' - no tak, jakby człowiek sam nie wiedział czego mu potrzeba, jakby sam nie potrafił rozpoznawać swoich emocji. Kolejny gadżet z cyklu, nie rób, nie myśl, pomyślimy i zrobimy za ciebie. W obecnych szybkich zmianach cyfrowo-technologicznych dostrzegam wysoce posunięty socjalizm - czyli tak projektowane mają być wszelkie udogodnienia i nowinki, że nie tylko mają pomagać ale wręcz wyręczać człowieka od robienia i myślenia jak najbardziej się da - jakie wobec tego będzie społeczeństwo? bez rozumu, bez własnego zdania, niesamodzielne, bezrefleksyjne - społeczeństwo w pełni wierzące w państwo opiekuńcze, które niczym dobry rodzic zrobi wszystko za swoje dzieci. Takie bajki to można sobie między wiersze włożyć, wszyscy wiedzą, jakie są ukryte intencje i bynajmniej nie przyświeca temu idea pomagania ludziom.
3 0
odpowiedź