SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Amazon testuje roboty Scout dostarczające paczki (wideo)

Amazon rozpoczął w USA testy nowego systemu Amazon Scout, w ramach którego paczki dostarczane są do klientów za pomocą autonomicznych, elektrycznych robotów.

Article

Jak opisuje Amazon, stworzone przez firmę urządzenia Amazon Scout mają wymiary małej lodówki i poruszają się po chodnikach w tempie spacerowym.

Początkowo w towarzystwie pracownika Amazona

Testy systemu ruszyły w hrabstwie Snohomish w stanie Waszyngton. Tamtejsi klienci mogą składać zamówienia tak samo jak dotychczas (na Amazon.com lub w aplikacji Amazon), a paczki zostaną dostarczone przez jedną z partnerskich firm Amazona lub sześciokołowym robotem Amazon Scout. Takich robotów będzie sześć i będą one pracować w ciągu dnia od poniedziałku do piątku. Mają one autonomicznie podążać trasą dostawy, ale początkowo w towarzystwie pracownika Amazona.

- Opracowaliśmy Amazon Scout w naszym laboratorium badawczo-rozwojowym w Seattle, upewniając się, że urządzenia mogą bezpiecznie i sprawnie poruszać się między zwierzętami, pieszymi i czymkolwiek, co mogłyby napotkać na swojej drodze - czytamy w komunikacie Amazona.

Jak widać w spocie promującym system Amazon Scout, po paczkę znajdującą się w robocie wychodzi z domu kobieta. Nie wiadomo więc czy urządzenie będzie mogło zostawić paczkę pod domem pod nieobecność domowników.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amazon testuje roboty Scout dostarczające paczki (wideo)

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bez sensu
Co będą robić listonosze jak stracą pracę przez te „cuda” techniki? Ja to stale powtarzam, że nadmierna automatyzacja będzie się wiązać z drastyczną likwidacją miejsc pracy i ludzie będą zbędni i zostaną bezrobotni, a życie straci zdrowy sens. A z drugiej strony w natarciu jest nadmierna informatyzacja usług i dokumentów, biometrie, asystenci głosowi itp. – urzędnicy także będą czuć się zagrożeni, zwłaszcza jeśli algorytmy będą decydować o konwersacji z klientem( tzw. boty algorytmiczne). Ten cały postęp cyfrowo-technologiczny prowadzi tylko i wyłącznie do tego aby ludzi rozleniwić i ogłupić, aby nie robili i nie myśleli i byli w pełni uzależnienie od cyfrowo-technologicznych ‘’ulepszaczy’’ życia – czego pierwszym przykładem z brzegu są smartfony. Zastanawiam się kiedy ta idiotyczna moda na futuryzm wreszcie zostanie pogrzebana i ludzie zejdą wreszcie myślami na ziemię? Jedni upiększają drugim życie na siłę i po co? Po co tak udziwniać, po co tak zmieniać, nieustanie spłycać? Ja na przykład nie narzekam na otaczającą mnie rzeczywistość, nie potrzebuję robotów, nie potrzebuję inteligentnych urządzeń, smart domu, smart miasta, smartfonów, internetu rzeczy, biometrii. I tak czasami zadaję sobie pytanie: „Co do diabła?”. Mamy wszystko co potrzeba, wszystko jest ok., to po cholerę tworzyć jakiś oszołomiony sztuczny świat pełen inwigilacji, zbierania danych, podglądania, podsłuchiwania itp. Kto realizuje te jakieś popaprane wizje orwellowskie? Jacyś psychopaci, którym marzy się komunizm na szeroką skalę( najlepiej światową), to ma być cyfrowy komunizm i technokratyzm połączone razem. System, w którym żadna mysz się nie prześlizgnie. Pełna kontrola każdej jednostki, pełna inwigilacja, pełne uzależnienie od cyfrowo-technologicznych ingerencji w rzeczywistość. Świat w ciągu 20-30 lat maksymalnie chce powiedzieć swoim społecznościom szach-mat i co nam zrobicie? Chodzi tylko i wyłącznie o to by pozbawić ludzi całkowicie prywatności, zdrowego instynktu samozachowawczego, pozbawić jakiejkolwiek samodzielności, pozbawić wartości moralnych, pozbawić niemal wszystkiego i zrobić w pełni sterowalnych niewolników.
9 8
odpowiedź