SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amazon z rekordowymi wynikami. Ma 175 mln widzów Prime Video i 6,9 mld dol. z segmentu reklamowego

W pierwszym kwartale 2021 roku Amazon zanotował wyniki, które zaskoczyły rynek. Firma wykazała przychody wyższe o 44 procent, a zysk netto skoczył do 8,1 mld dolarów. Wpływy z segmentu reklamowego w wysokości 6,9 mld oznaczają wzrost o 77 proc. rok do roku, zaś platforma VOD Prime Video ma obecnie ponad 175 mln widzów.

Article

Stworzony przez Jeffa Bezosa Amazon podał wyniki finansowe dotyczące pierwszego kwartału 2021 r. Firma przekroczyła w istotny sposób oczekiwania analityków.

W raportowanym okresie Amazon zanotował przychody w wysokości 108,518 mld dol., podczas gdy w pierwszym kwartale rok wcześniej było to 75,452 mld.

Czytaj także: Polskie centra Amazona: wpływy 64 proc. w górę, 2,8 tys. pracowników więcej

Spółka może też mówić o sukcesie po stronie zysków. W pierwszym kwartale zysk netto zamknął się kwotą 8,107 mld dol., co oznacza ponad trzykrotny wzrost w zestawieniu rok do roku.

Reklamowy Blitzkrieg

Coraz większe znaczenie w portfelu Amazona odgrywa segment koncernu związany z reklamami. W pierwszym kwartale br. przychody spółki w tym obszarze osiągnęły poziom 6,9 mld dol., co oznacza wzrost o 77 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ub.r.

Tempo wpływów reklamowych Amazona stale przyspiesza - w pierwszym kwartale 2020 r. przychody firmy z tego segmentu zwiększyły się o 44 proc.

Amazon nie kryje w swoim sprawozdaniu finansowym, że za większość reklamowych przychodów odpowiada podstawowa aktywność koncernu związana z prowadzoną przez niego platformą e-commerce, która niedawno pojawiła się także w Polsce w zlokalizowanej wersji.

Obecne wyniki potwierdzają rosnące znaczenie obszaru reklamowego Amazona, bowiem w marcu br. koncern kontrolowany przez Bezosa był, obok Google i Facebooka, na podium wśród firm z największym udziałem w cyfrowym segmencie reklamy w USA.

Brian Olsavsky, szef finansów Amazona w komunikacie zaznaczył, że rosnące przychody reklamowe koncernu są bezpośrednim efektem coraz większego ruchu na stronach Amazona, a także nowych narzędzi oferowanych przez firmę jej partnerom biznesowym.

Czytaj także: Discovery ma ponad 15 mln subskrybentów w streamingu. W górę przychody nadawcy

Rośnie oglądalność Prime Video

W komunikacie dotyczącym kwartalnych wyników finansowych Amazon ujawnił też, że obecnie z jego platformy VOD Amazon Prime Video korzysta regularnie ponad 175 mln użytkowników na świecie. To oznacza, że koncern kierowany przez Bezosa coraz bardziej depcze po piętach Netfliksowi, największemu obecnie graczowi w streamingu wideo, który obecnie deklaruje ponad 207 mln użytkowników.

Firma podaje, że w ciągu roku ilość czasu, jaki abonenci Prime Video spędzają na tej platformie wzrosła o 70 proc. Amazon potwierdził także wcześniejsze informacje o tym, że w 2020 r. wydał na produkcję własnych filmów, seriali i programów kwotę przekraczającą 11 mld dol. To o 40 proc. więcej niż wynosiły wydatki w tym segmencie w 2019 r.

Dołącz do dyskusji: Amazon z rekordowymi wynikami. Ma 175 mln widzów Prime Video i 6,9 mld dol. z segmentu reklamowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl