SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Rak wybrał mnie sam” w kampanii Amazonek „Jest jak Jest - Mam wybór!” (wideo)

Federacja Stowarzyszeń "Amazonki" prowadzi kampanię pod hasłem "Jest jak Jest – Mam wybór!", której główna bohaterka od kilku lat zmaga się z chorobą nowotworową. Akcja obejmuje spot, sztukę teatralną, publikacje, warsztaty i spotkania edukacyjne.

Article

Kampania "Jest jak Jest - Mam wybór!" rozpoczęła się w listopadzie ub.r. Amazonki chcą za jej pomocą wesprzeć kobiety, które zmagają się z zaawansowanym rakiem piersi i pokazać im potencjał możliwości jakie mają mimo przewlekłej choroby. "Naszym celem jest uświadomienie jak najszerszej rzeszy pacjentek, że mają możliwość wyboru metod leczenia." – mówi Krystyna Wechmann, założycielka i prezes Federacji Stowarzyszeń "Amazonki".

Jednym z elementów kampanii jest spot, którego bohaterką jest Jolanta Jędroszkowiak. "Raka nie wybrałam, wybrał mnie sam" - mówi w klipie mieszkanka Śremu, która od ponad 3 lat walczy z chorobą nowotworową. Po przejściu pełnej terapii skojarzeniowej wspólnie ze swoim lekarzem zdecydowała, że najlepszym wyborem dla niej będzie chemioterapia doustna, bo taka terapia pozwala jej opiekować się w domu wnuczką.

"Jest jak Jest - Mam Wybór!" to kampania długofalowa. Amazonki będą w trakcie jej trwania mówić o problemach leczenia raka w kontekście medycznym, psychologicznym oraz społecznym. Twórcy kampanii podkreślają, że w tytule kampanii zawarte są dwa ważne dla chorych kobiet aspekty. Pierwsza część hasła - "Jest jak Jest" - ma podkreślać, jak ważne jest uświadomienie sobie, że zaawansowany rak to nie koniec życia, ale jego etap, więc warto oswoić go i nauczyć się o nim mówić. Druga część hasła - "Mam wybór!" - ma uświadomić chorym, że wspólnie ze swoim lekarzem mają wpływ na wybór terapii i przebieg leczenia, tak by ich funkcjonowanie w trakcie leczenia było jak najbliższe życiu sprzed choroby.

Prócz spotu osią akcji będzie odgrywana w wielu miastach w Polsce sztuka teatralna pod tytułem "Jest jak jest", która ukazuje trzy lata walki jej bohaterki z chorobą nowotworową. W ramach wydarzeń kampanijnych odbędą się także warsztaty i spotkania edukacyjne w całej Polsce, powstaną filmy o historii i przyszłości federacji z udziałem m.in. Krystyny Wechmann, aktorki Hanny Śleszyńskiej i pisarki Krystyny Kofty, a także publikacja o raku piersi oraz dedykowany chorym i ich bliskim poradnik "Jest jak jest" o znaczeniu otwartej rozmowy w chorobie nowotworowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Rak wybrał mnie sam” w kampanii Amazonek „Jest jak Jest - Mam wybór!” (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl