SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amber Heard żąda unieważnienia wyroku w "procesie dekady"

Prawnicy Amber Heard będą próbowali unieważnić wyrok nakazujący aktorce zapłatę 10,35 mln dolarów odszkodowania byłemu mężowi, Johnny'emu Deppowi. „Werdykt nie został poparty wystarczającymi dowodami” – twierdzą adwokaci gwiazdy „Aquamana”.

Amber Heard, fot. screen z youtube'aArticle

Po kilku tygodniach sądowej batalii, 1 czerwca zakończył się "proces dekady" między Amber Heard i Johnnym Deppem.

Ława przysięgłych uznała wtedy, że gwiazda „Aquamana” w istocie dopuściła się zniesławienia byłego męża,twierdząc w artykule opublikowanym przez „The Washington Post”, iż jest ofiarą przemocy domowej. Depp utrzymywał, że oskarżenia Heard, choć nie wyrażone wprost, jednoznacznie wskazywały na niego jako sprawcę, co finalnie kosztowało go reputację i karierę. Sąd uznał roszczenia aktora za zasadne. W rezultacie eksmałżonka musi wypłacić mu 10,35 mln dolarów zadośćuczynienia.

Zobacz: Johnny Depp dopiero co założył konto na TikToku, a już ma tam ponad 6 mln obserwujących

Będzie unieważnienie wyroku z "procesu dekady"?

„The Guardian” donosi, że prawnicy Amber Heard przeszli właśnie do kontrataku, wnosząc do Sądu Okręgowego w hrabstwie Fairfax 43-stronicowy wniosek o unieważnienie korzystnego dla gwiazdora „Piratów z Karaibów” wyroku.

Adwokaci aktorki twierdzą, że Depp w istocie nie zdołał udowodnić, że odebrano mu rolę Jacka Sparrowa przez zarzuty wysuwane pod jego adresem przez eksżonę, a przyczyna utraty angażu wciąż pozostaje w sferze domysłów.

„Oskarżenie o zniesławienie opierało się wyłącznie na teorii implikacji, a pan Depp w międzyczasie porzucił wszelkie twierdzenia, że oświadczenia pani Heard były w rzeczywistości fałszywe” – tłumaczą adwokaci aktorki. I dodają, że wyrok jest „niespójny” – przysięgli orzekli wszak, iż Depp również dopuścił się zniesławienia, w związku z czym ma zapłacić dawnej ukochanej 2 mln dolarów.

Zobacz: Discovery+ szykuje dokument o "procesie dekady" Amber Heard vs. Johnny Depp

Ponadto prawnicy Heard usiłują podważyć wiarygodność jednego z ławników. Sędzia przysięgły, o którym mowa, w dokumentach sądowych miał wpisaną niewłaściwą datę urodzenia.

„Choć osoba ta rzekomo urodziła się w 1945 roku, w rzeczywistości jest znacznie młodsza. Dostępne publicznie informacje wskazują, że najpewniej urodziła się w 1970 roku. Ta rozbieżność rodzi pytanie, czy Przysięgły nr 15 został odpowiednio zweryfikowany przez sąd, by móc służyć w ławie przysięgłych” – wskazują autorzy wniosku dodając, że „werdykt nie został poparty wystarczającymi dowodami”.

W oświadczeniu opublikowanym tuż po ogłoszeniu werdyktu gwiazda „Aquamana” podkreśliła, że jest on ciosem wymierzonym nie tylko w nią, ale i inne ofiary przemocy domowej, które odtąd będą się bały ujawniać nazwiska swoich oprawców.

„Jestem przerażona tym, co to oznacza dla innych kobiet. Cofnęliśmy się do czasów, gdy kobieta, która odważyła się zabrać głos, została natychmiast publicznie zawstydzona i upokorzona. Idea, według której przemoc wobec kobiet należy traktować poważnie, została właśnie unieważniona” – skwitowała wówczas aktorka.

Zobacz: Prawicowy serwis przeprowadził kampanię oczerniającą Amber Heard

Proces Heard kontra Depp trwał od kwietnia

Proces cywilny z powództwa Johnny'ego Deppa trwał od 11 kwietnia w amerykańskim Fairfax w stanie Wirginia. Media szybko okrzyknęły go "procesem dekady". Była para oskarżała się nawzajem o przemoc psychiczną i fizyczną, Heard zarzucała dodatkowo byłemu mężowi znęcanie się na tle seksualnym.

Johnny Depp domagał się od ex-żony 50 milionów za zniesławienie w tekście opublikowanym w "Washington Post" pod tytułem "Amber Heard: I spoke up against sexual violence - and faced our culture’s wrath. That has to change" ("Amber Heard: Wypowiedziałam się przeciwko przemocy seksualnej - i doświadczyłam gniewu naszej kultury. To musi się zmienić"). Aktorka  opisała siebie jako "osobę publiczną będącą ofiarą przemocy domowej".

Heard złożyła przeciw Deppowi pozew wzajemny o odszkodowanie w wysokości 100 milionów dolarów.

Według danych NewsWhip, agencji zajmującej się monitoringiem mediów społecznościowych, od 4 kwietnia do 16 maja proces Depp-Heard zgromadził więcej interakcji w mediach społecznościowych na jeden opublikowany artykuł niż jakakolwiek inna publikacja, w tym o wojnie w Ukrainie czy o  prawach reprodukcyjnych.

Amber Heard i Johnny Depp poznali się w 2009 r. Pobrali się w 2015 r., a już rok później zawarli ugodę rozwodową, wydając wspólne oświadczenie, w którym napisali, że ich związek "był intensywnie namiętny i czasami zmienny, ale zawsze związany miłością".

Dołącz do dyskusji: Amber Heard żąda unieważnienia wyroku w "procesie dekady"

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dlg
Oby jej się nie udało. Niech płaci.
odpowiedź
User
ale
gdyby jej spektakl sie udal i on awygrala, wtedy by nosila mee to na koszulkach i domagala sie wyplaty.
odpowiedź
User
Mlodzi postępowi z wielkich ośrodków
Ej, ale czy amerykanscy adwokaci nie znają wytycznych polskiego salonu i elit, że "z wyrokami sądów się nie dyskutuje" ? :)
odpowiedź