SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amerykanie przeglądają newsy najczęściej w internecie

Dla połowy Amerykanów preferowaną platformą docierania do bieżących informacji są urządzenia cyfrowe. Mniej popularne są telewizja, radio i prasa - wynika z badań Pew Research Center.

Article

Aż 84 proc. dorosłych Amerykanów twierdzi, że często lub czasami uzyskuje dostęp do newsów przy pomocy smartfona, komputera lub tabletu. 51 proc. deklaruje, że robi to często. Jest to co prawda niższy wskaźnik niż w 2020 roku (60 proc.), ale wciąż wyższy niż w przypadku telewizji, która zresztą też zanotowała spadek (z 40 do 36 proc.).

Natomiast zdecydowanie rzadziej badani kierują się w poszukiwaniu newsów do radia i prasy.

Respondentów zapytano także o preferowaną platformę docierania do bieżących informacji. Tutaj również najpopularniejsze okazały się urządzenia cyfrowe, na które wskazała połowa respondentów. Telewizję wybrało 36 proc., a radio i prasę - odpowiednio 7 i 5 proc. pytanych. Podobne wyniki odnotowano rok wcześniej.

Biorąc pod uwagę tylko urządzenia cyfrowe, w celu dotarcia do newsów Amerykanie najczęściej wykorzystują newsowe portale i aplikacje, wyszukiwarki oraz social media.

Portale i aplikacje newsowe to także najbardziej preferowane cyfrowe platformy służące do uzyskiwania dostępu do newsów. Wskazywane są one ponad dwukrotnie częściej niż wyszukiwarki i social media.


Konsumpcja newsów na poszczególnych platformach jest zróżnicowana w zależności od wieku, płci, rasy, pochodzenia etnicznego i wykształcenia. Przykładowo, Amerykanie do 50. roku życia częściej niż osoby starsze wykorzystują w tym celu urządzenia cyfrowe. Natomiast badani mający ponad 50 lat częściej niż młodsi wskazują telewizję.
Badanie zostało przeprowadzone przez Pew Research Center w dniach 26 lipca - 8 sierpnia 2021 r., metodą internetową, na reprezentatywnej próbie 11 178 dorosłych mieszkańców USA.

Dołącz do dyskusji: Amerykanie przeglądają newsy najczęściej w internecie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl