SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amerykańscy weterani w kampanii przeciw powszechnemu dostępowi do broni

Grupa amerykańskich żołnierek i żołnierzy wystąpiła wspólnie w spocie będącym apelem do władz o ograniczenie dostępu do broni w USA. - Z pierwszej ręki znamy moc karabinu M16 i nie widzimy powodu, dla którego miałby być sprzedawany w naszym kraju - mówią w filmie.

Article

Bohaterami spotu są amerykańskie żołnierki i żołnierze, służący w różnych formacjach wojskowych - marynarce wojennej, Marines czy siłach powietrznych - oraz na wielu frontach - w Wietnamie, Iraku czy Afganistanie. Wszyscy opowiadają, że mieli nie raz do czynienia z bronią, także taką, z jakiej dokonywane były ostatnie masowe strzelaniny w USA. Dlatego chcą, by rząd federalny wprowadził reformy mające na celu ograniczenie dostępu do broni w Stanach Zjednoczonych.. - Korzystaliśmy z tej samej broni, z której zabito dziesiątki niewinnych Amerykanów - mówią. Wyjaśniają, że nie ma powodu, by ktoś oprócz wojska i policji mógł wejść w posiadanie tej broni.

W kolejnych ujęciach weterani przedstawiają zdjęcia z masowych demonstracji, jakie przetaczają się w ostatnich tygodniach w Stanach Zjednoczonych oraz wyrażają sprzeciw wobec prawa pozwalającego na posiadanie broni. Film wspiera inicjatywę March For Our Lives, sprzeciwiającą się powszechnemu prawu do posiadania broni.

Kreację przygotowała agencja Mike Teavee.  

Obywatele Stanów Zjednoczonych mają zagwarantowane konstytucją prawo do posiadania i noszenia broni (druga poprawka do konstytucji).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amerykańscy weterani w kampanii przeciw powszechnemu dostępowi do broni

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl