SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amica w nowej kampanii zwraca uwagę na problem samotności i zgorzknienia seniorów

Wystartowała kampania firmy Amica, producenta sprzętu AGD. Działania „Amica for others” przygotowały C108 (dawniej Creaktive), Papert Pictures i Q&A Communications.

Article

- Chcemy zwrócić uwagę na szerszy kontekst, jakim są relacje z innymi i problemy społeczne, jakim musimy stawić czoło w ciągle zmieniającym się świecie. Jednym z nich jest fakt, że coraz częściej żyjemy osobno. Skupiamy się na sobie, swoich problemach, nie mamy czasu pochylić się nad drugim człowiekiem, uwzględnić jego perspektywę i zrozumieć motywację jego działań. To powoduje zanikanie relacji – nie wiemy lub nie interesujemy się, kto mieszka obok, nie poznajemy swoich sąsiadów na klatce schodowej. Najdotkliwiej dotyka to grup, które nie do końca nadążają za pędem dzisiejszego świata - ludzi starszych. Ich samotność, alienacja jest coraz większym problemem społecznym - mówi o kampanii „Amica for others” Joanna Lewandowska, strategiczny menedżer ds. komunikacji marki Amica.

Na potrzeby akcji przygotowano ponad 3-minutowy film, przedstawiający kilak scen z codziennego życia mieszkańców pewnego bloku. Na dole mieszka starsza pani, na górze matka z kilkuletnią córką. Seniorce doskwiera samotność, z trudem znosi także np. odgłosy zabaw dzieci. Po jednej z niemiłych sytuacji z udziałem starszej sąsiadki, pomocną dłoń wyciąga do niej dziewczynka z piętra wyżej.

„Amica for others”  obejmie także projekt badawczy we współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz działania angażujące w kanałach własnych (w kolejnych miesiącach).

Emisję etiudy zaplanowano od lutego do połowy marca, w kinach i na kanale YouTube marki.

Za koncept i realizację filmu odpowiada agencja C108 (dawniej Creaktive), za produkcję - Papert Pictures, a za działania PR agencja Q&A Communications. Film wyreżyserował Marcin Filipowicz.

„Amica for others” jest częścią wprowadzonej w ubiegłym roku strategii marki „Amica for living”. Zakłada ona skupienie się na rzeczywistych potrzebach konsumentów i tworzenie rozwiązań jak najbardziej użytecznych oraz odpowiadających na te potrzeby.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amica w nowej kampanii zwraca uwagę na problem samotności i zgorzknienia seniorów

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Przecież Tyskie już to zrealizowało. Od kilku miesięcy leci już ich reklama z tym samym insightem....
7 5
odpowiedź
User
X
I Tyskie o niebo lepsze. Tu masa stereotypow i łatwe do przewidzenia od pierwszej sekundy. Amica - obejrzyjcie Sanatorium miłości;) starszy człowiek to niekoniecznie zgorzknialy samotnik pomstujacy na hałasy u sąsiadów. I ta cisza przerywana tykaniem zegara... naprawdę?
8 6
odpowiedź
User
franek
Ktos sie przyinspirowal Tyskim tylko zamiast zrobic lepiej zrobil gorzej. Dzial marketingu dziwne ze zaakceptowal, agencja dziwne ze nie znala (jezeli nie znala).
7 4
odpowiedź
User
Piotrek
Przedmówcy wspomnieli już o Tyskim, stereotypach i tykaniu zegara - pełna zgoda. Dla mnie najbardziej widoczny jednak jest brak puenty w fabule, która to łączyłaby story z marką. Spot kończy się "jest pani naprawdę miła" wypowiedzianym raczej smutnym głosem. I co, koniec? Brakuje związania wątków, które wcześniej się przeplatały.
4 4
odpowiedź
User
kj nk
fajna reklama
7 4
odpowiedź