SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Analitycy rekomendują kupno akcji Agory. Zysk wzrośnie po kupnie Eurozetu

Analitycy Domu Maklerskiego BDM, w raporcie z 28 marca, wznowili wydawanie rekomendacji dla Agory od zalecenia "kupuj" i wyznaczyli cenę docelową na poziomie 10,16 zł.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasoweBartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasowe

Raport został przygotowany przy kursie 5,7 zł. "Wznawiamy pokrycie analityczne i wydajemy dla walorów Agory zalecenie Kupuj z ceną docelową 10,16 zł/akcję, czyli 78 proc. powyżej obecnego kursu rynkowego. Oceniamy, że Agora jest w bardzo ciekawym momencie. Po wielu, wielu latach nieustannych perturbacji spółka według naszych założeń, począwszy od 2023 roku ma szansę wejść w okres dynamicznej odbudowy wyników" - napisano w raporcie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

DM BDM zakłada, że EBIT spółki w 2023 roku wyniesie 54,6 mln zł, a w kolejnych dwóch latach wzrośnie odpowiednio do 96,3 mln zł w 2024 roku i 122,6 mln zł w 2025 roku. Jak podano, kluczowe znaczenie w istotnej budowie wyniku EBIT ma konsolidacja Eurozet od I kw. ’23.

"Oceniamy bardzo pozytywnie przejęcie kontroli nad Eurozet. Projekt konsolidacji rynku radiowego w Polsce jest dla Agory wyjątkową szansą na wykazanie sporej wartości dla akcjonariuszy. W naszym odczuciu jest to biznes, który Agora potrafi robić i obecnie posiada narzędzia i kompetencje do realizacji zapowiedzianego przez Prezesa Agory celu jakim jest zdobycie pierwszego miejsca na rynku radiowym w Polsce" - napisano.

Depesza jest skrótem rekomendacji DM BDM dla Agory. Autorem raportu jest Maciej Bobrowski. Pierwsze rozpowszechnienie raportu nastąpiło 28 marca o godzinie 10.05.

W czwartym kwartale ub.r. przychody całej grupy Agora zmalały o 5,9 proc. do 331 mln zł, z czego sprzedaż reklam spadła o 10 proc., a biletów w kinach Helios o 9 proc. Całoroczna strata netto firmy sięgnęła 105,7 mln zł, prawie połowa wynika ze zrealizowanych przez firmę odpisów.

Dołącz do dyskusji: Analitycy rekomendują kupno akcji Agory. Zysk wzrośnie po kupnie Eurozetu

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dlg
Komedia :) Ktoś weźmie odpowiedzialność za błędną prognozę i ewentualną stratę, jaką poniesie ktoś, kto zastosował się do rekomendacji?
odpowiedź
User
takie proste
Nie kupować...
odpowiedź
User
Ha ha
To pewnie zaraz Soros wykupi ile się tylko da :D
odpowiedź