SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Analizy Online planują wejście na rynki zagraniczne, debiut na NewConnect w II kw.

Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, planuje debiut na NewConnect w II kwartale przyszłego roku. Jednym z celów emisji akcji jest budowa centrum przetwarzania danych oraz wejście na rynki krajów Europy Środkowo -Wschodniej, powiedział agencji ISB współzałożyciel spółki Tomasz Publicewicz.

"Chcielibyśmy, aby debiut miał miejsce w drugim kwartale przyszłego roku. Im wcześniej, tym lepiej" - powiedział ISB Publicewicz.

Analizy Online są obecnie na etapie przekształcania w spółkę akcyjną i przygotowywania dokumentu emisyjnego.

"Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych kwotach, procentach kapitału, który zaoferują właściciele i terminach"- dodał.

Publicewicz nie ujawnił głównego celu emisji, na realizację którego spółka zamierza przeznaczyć ponad połowę środków z oferty. Pozostałe dwa to wejście na rynki zagraniczne oraz rozwój infrastruktury i możliwości w zakresie IT, z ewentualnym wykorzystaniem dofinansowania z funduszy UE.

Spółka chce spróbować sił w modelu, w jakim działa na rynku polskim i zaoferować usługi i produkty w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

"Na początku to będą jeden, dwa kraje. Na chwilę obecną wiele dróg prowadzi do Rumunii i krajów bałkańskich. Atrakcyjnie wyglądają też Rosja, czy Ukraina, ale to już inny rynek" - powiedział Publicewicz.

"Będziemy pozyskiwali dane z tamtych rynków, przetwarzali je według naszych modeli, a w warstwie opisowej będą one dostarczane klientom w ich rodzimym języku" - dodał.

W planach jest także budowa centrum przetwarzania danych, które mogłoby być zlokalizowane pod Warszawą. Pod uwagę brane jest wyodrębnienie osobnej spółki lub wydzielenie oddziału.

W przyszłym roku Analizy Online chcą także zaproponować nowe produkty i funkcjonalności inwestorom indywidualnym. Obecnie mają oni do dyspozycji aplikację Nawigator.

Realizacja nowych projektów będzie wiązała się ze zwiększeniem zatrudnienia, które obecnie wynosi 18 osób.

Zysk netto spółki wyniósł 0,31 mln zł po 10 miesiącach tego roku, przy przychodach na poziomie 2,93 mln zł. Zysk operacyjny sięgnął 0,34 mln zł.

W 2008 r. zysk netto wyniósł 0,75 mln zł, przychody wyniosły 3,01 mln zł, a zysk operacyjny 0,93 mln zł.

Analizy Online to niezależny ośrodek analityczny, zajmujący się monitoringiem rynku polskich i zagranicznych instytucji wspólnego inwestowania: funduszy inwestycyjnych, emerytalnych oraz ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Analizy Online planują wejście na rynki zagraniczne, debiut na NewConnect w II kw.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl