SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agencje 19 Południk i Ancymony połączone

Agencje reklamowe 19 Południk i Ancymony połączyły się. Będą funkcjonować pod nazwą tej drugiej. Wszyscy pracownicy 19 Południka dołączyli do zespołu agencji Ancymony. 

- Fuzja jest spojrzeniem w przyszłość i wykorzystaniem szansy. W tandemie możemy więcej. To rozwiązanie biznesowe win-win, które daje możliwość realizacji obustronnych potrzeb biznesowych bez stanowienia dla siebie konkurencji na rynku. Dzięki efektowi synergii nastąpi transfer wiedzy i kompetencji, rozwój usług i optymalizacja finansowa, a wszystko to da bezpośrednie korzyści naszym klientom - komentuje Wojciech Kotala, CEO agencji Ancymony oraz większościowy udziałowiec agencji 19 Południk

Model biznesowy agencji Ancymony jest oparty o koncepcję business unitów, czyli niezależnych, interdyscyplinarnych jednostek oferujących całościowy zakres umiejętności niezbędnych do obsługi klienta w ramach agencji full service. 

Dwa nowe business unity

Pięcioma dotychczasowymi business unitami zarządzają eksperci z obszaru kreacji lub client service’u. Teraz, po połączeniu z 19 Południkiem, strukturę business unitów zasilą dwa nowe zespoły. Pierwszy, o wyraźnym rysie strategicznym, to zespół Radosława Grzybowskiego, dyrektora strategii. Drugim zespołem o charakterze brandingowym, jak również z umiejętnościami developerskimi oraz UX-owymi, dowodzić będzie Paweł Mikołajec, nagradzany ekspert w dziedzinie designu. Grzybowski i Mikołajec, byli zarządzający z 19 Południka, wystąpią w Ancymonach w podwójnej roli – business unit managerów oraz associate directorów, odpowiednio w obszarze strategii oraz designu.

- 19 Południk od początku był projektem, w którego centrum byli ludzie. Na przestrzeni 7 lat stworzyliśmy zespół, który uwierzył w wizję tworzenia komunikacji odważnej, jakościowej i pozbawionej kompleksów wobec dużo większych agencji. Zawsze najważniejszy był team, bo to dzięki niemu mieliśmy szansę realizować swoje ambicje i budować przyjaźnie. Połączenie z agencją Ancymony następuje w momencie, w którym jesteśmy w stanie zapewnić całemu zespołowi dalszy rozwój w większej strukturze. Pracownicy wnoszą do niego te same ambicje i motywacje, które towarzyszyły nam 7 lat temu - komentuje Radosław Grzybowski, business unit manager & associate strategy director w agencji Ancymony oraz jeden z zarządzających agencją 19 Południk.

Wszyscy dotychczasowi pracownicy agencji 19 Południk dołączyli do zespołu agencji Ancymony - teraz liczy on 75 osób. 

Płynny transfer klientów

- Cały proces połączenia w założeniu jest głęboko przemyślany, zaplanowany i rozłożony na okres kilku miesięcy tak, by dać poczucie stabilności i bezpieczeństwa zarówno klientom, jak i pracownikom. Obecnie jesteśmy w okresie przejścia, podczas którego bardzo indywidualnie pracujemy z klientami 19 Południka. Jest to proces, który jeszcze potrwa. Większość klientów agencji przechodzi poprzez cesje umów do nowej struktury. Dla wielu dotychczasowych partnerów Południka, a także dla naszych klientów, ważne jest zachowanie jednorodności i unikalności zespołów pracujących dla nich, a nasza struktura unitów to zapewnia - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dominika Kozłowska, communications director w agencji Ancymony. Wartość transakcji, do której doszło w związku z połączeniem agencji firmy nie ujawniają. 

- Już od 5 lat obie agencje były związane finansowo osobą Wojciecha Kotali (CEO agencji Ancymony i udziałowiec i inwestor 19 Południka). A obecnie, zgodną wolą wszystkich wspólników 19 Południka, dzięki połączeniu następuje transfer wiedzy, kompetencji, usług i pełna integracja na poziomie zespołów i klientów - dodaje Dominika Kozłowska. 

Agencja Ancymony (dawniej Schulz brand friendly) działa na rynku od 26 lat. Wśród jej klientów są m.in. Rossmann, Wawel, Pudliszki, Heinz, Pocztex, Amundsen, Ibuprom, Apap, Śnieżka, Piątnica czy Dębica.  

19 Południk istnieje na rynku od 7 lat. Pracuje dla marek takich, jak Gynoxin, dr Oetker, Lotos, Oriflame czy Dan Cake.

 

 

Dołącz do dyskusji: Agencje 19 Południk i Ancymony połączone

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XX
Ale korpo bełkot
odpowiedź
User
Byku
Zero plus zero to nadal zero
odpowiedź