SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Chmiel: z rady nadzorczej PMPG na prezesa AWR „Wprost”

Z rady nadzorczej PMPG Polskie Media odszedł Andrzej Chmiel. Objął stanowisko prezesa należącej do PMPG Agencji Wydawniczo-Reklamowej „Wprost”.

Andrzej ChmielArticle

Poprzednio prezesem Agencji Wydawniczo-Reklamowej „Wprost” był Piotr Piaszczyk. Z początkiem października odszedł także z zarządu PMPG Polskie Media, został członkiem rady nadzorczej spółki.

Do PMPG Polskie Media należy 90 proc. udziałów w AWR Wprost wydającej tygodnik „Wprost”, od kwietnia br. ukazujący się jedynie w wersji cyfrowej, oraz portal Wprost.pl.

W pierwszej połowie br. grupa kapitałowa PMPG Polskie Media zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 24 proc. do 17,26 mln zł oraz wzrost wyniku netto z 1,48 mln zł straty do 638 tys. zł zysku. W samym drugim kwartale, w związku z epidemią i zamknięciem drukowanej wersji tygodnika „Wprost”, wpływy firmy zmalały o 36,7 proc.

Chmiel w PMPG od 11 lat

Z PMPG Polskie Media Andrzej Chmiel jest związany od czerwca 2009 roku, gdy został członkiem rady nadzorczej, a od września 2017 roku także członkiem komitetu audytu. W latach 2010-2012 pełnił w firmie funkcję dyrektora sprzedaży i marketingu.

Wiosną ub.r. Chmiel został oddelegowany do zarządu PMPG Polskie Media, gdy ówczesny prezes firmy Michał M. Lisiecki przebywał w areszcie.

Wcześniej przez ponad 12 lat pracował w koncernie Pepsi. Był m.in. marketing managerem Pepsi Americas na Europę Środkową, odpowiadał za wprowadzenie nowych produktów Pepsi na rynek polski, węgierski, czeski i słowacki. Jako business developement manager w Pepsi-Cola General Bottlers Poland realizował akwizycje w segmencie napojów chłodzących w Polsce. W ostatnim okresie pracy w koncernie był członkiem zarządu Pepsi-Cola General Bottlers Poland ds. marketingu.

Obecnie Chmiel jest konsultantem biznesowym i przedsiębiorcą. Współtworzył spółkę Moneyzoom oferującą aplikacje mobilne do zarządzania finansami osobistymi oraz firmę doradczą Direct Capital Group zajmującą się rozwojem platform e-commerce dla usług ubezpieczeniowych, finansowych i inwestycyjnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Chmiel: z rady nadzorczej PMPG na prezesa AWR „Wprost”

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Greg
Gratulacje Andrzej, & Good luck!
odpowiedź
User
W tej firmie
Tylko przechodzą z rady nadzorczej do zarządu i na odwrót. A oba ciała są liczniejsze niż liczba pracowników :)
odpowiedź
User
Roberto
Najlepsza osoba na tym stanowisku, której PMPG mogłoby pozazdrościć wiele innych spółek. Wiem, co mówię, bo od środka znam nie jednej losy.
odpowiedź