SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Matuszyński prezesem Eurozetu, Monika Bednarek przechodzi do rady nadzorczej

Monika Bednarek po 12 latach pracy odchodzi ze stanowiska prezesa Grupy Eurozet. Zasiądzie w jej radzie nadzorczej. Nowym prezesem radiowej spółki od 6 grudnia br. jest Andrzej Matuszyński.

Andrzej Matuszyński Article

- Z satysfakcją przekazuję zarządzanie Grupą Eurozet Andrzejowi Matuszyńskiemu, jednocześnie dziękując moim współpracownikom oraz partnerom biznesowym za ponad 22 lata wspaniałej współpracy - mówi Monika Bednarek, która będzie teraz zastępcą przewodniczącego rady nadzorczej Eurozetu.

Bednarek z Eurozetem związana jest od 1992 roku, a prezesem i dyrektorem generalnym spółki była od czerwca 2001 roku (wcześniej pracowała m.in. jako dyrektor sprzedaży).

- Zmiana ta została wypracowana wspólnie z udziałowcami i wiąże się z chęcią wycofania się Moniki Bednarek z działalności operacyjnej i pozostawienia przywództwa grupy w jak najlepszych rękach - mówi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Szczepanik, rzecznik prasowa Eurozetu.

- Bardzo się cieszę z objęcia tej wiodącej funkcji w ramach doskonale mi znanej organizacji, która stworzyła i rozwinęła tak znaczące marki na polskim rynku mediowym - podkreśla Andrzej Matuszyński, nowy prezes Grupy Eurozet. - Na ich mocnej podstawie będziemy nadal rozwijać się dla  naszych słuchaczy, partnerów biznesowych i udziałowców - dodaje.

Matuszyński od 2013 roku był doradcą zarządu Eurozetu. W latach 2011-2012 pracował jako dyrektor pionu marketingu spółki. Był z nią też związany w latach 1997-2005 jako pracownik marketingu RRM (Biura Reklamy Radia ZET), następnie dyrektor marketingu Radia ZET, członek zarządu Radiostacji oraz dyrektor marketingu całej grupy. Andrzej Matuszyński w latach 2005-2010 pracował z kolei w Cyfrowym Polsacie, gdzie jako członek zarządu odpowiadał za marketing i obsługę klienta oraz w ITI Neovision, gdzie był członkiem zarządu i dyrektorem operacyjnym.

Do Eurozetu należą takie stacje radiowe jak Radio ZET, Radio ZET Chilli, Radio ZET Gold, Antyradio, część sieci Radia Plus,  internetowa Planeta.fm, a także Studio ZET oraz RRM Dom Sprzedaży.

Z danych Radio Track wynika, że średni udział flagowej rozgłośni grupy - Radia ZET w rynku w okresie od sierpnia do października br. wyniósł 14,5 proc. Stacja od wielu miesięcy notuje najniższe wyniki słuchalności w swojej historii (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Matuszyński prezesem Eurozetu, Monika Bednarek przechodzi do rady nadzorczej

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
krzysztof jędrychowski
Radio ZET potrzebuje nowej wizji bo kryzys pokazal wszystkie slabe strony szefostwa stacji.
36 9
odpowiedź
User
bartek osa osiński
Proponuję w kółko "Ona tańczy dla mnie" i zwracanie się do słuchaczy per "Misiaczki słodziutkie"
43 10
odpowiedź
User
ekspert
ale beka ;)
21 8
odpowiedź
User
PZA
Przywrócić Planetę do eteru!!!!
30 11
odpowiedź
User
sucker
czy to żart???
15 9
odpowiedź