SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Rychcik i Andrzej Godlewski wicedyrektorami Jedynki

Od lipca TVP 1 będzie miała dwóch nowych wicedyrektorów Jedynki. Stanowiska, które nie były wcześniej nieobsadzone, obejmą Andrzej Rychcik i Andrzej Godlewski.

Andrzej Rychcik i Andrzej Godlewski wicedyrektorami Jedynki

Andrzej Godlewski obejmie stanowisko zastępcy dyrektora ds. audycji publicystycznych i społecznych a Andrzej Rychcik będzie zastępcą dyrektora TVP1 ds. audycji artystycznych i rozrywkowych.

Andrzej Rychcik od kilkunastu lat związany z mediami publicznymi. Obecnie jest  starszym redaktorem prowadzącym Redakcji Publicystyki TVP Kultura, a od 2005 r.  kierował redakcją publicystyki Kulturalnej i Rozrywki TVP1, a następnie redakcją Tradycji Kulturowych TVP Kultura.
W latach 2000 – 2005 był kierownikiem redakcji publicystyki 3 Programu Polskiego Radia, wiceprezesem d.s. programowych zarządu rozgłośni regionalnej „Radio dla Ciebie” S.A  i szefem naczelnej redakcji kulturalnej Polskiego Radia. W latach 1996 – 2000 m.in.  kierownik redakcji publicystyki kulturalnej, społecznej i widowisk artystycznych TVP1 oraz redaktor naczelny magazynu „Pegaz”.

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego  (1987). Studiował też na Wydziale Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Urodził się  17 sierpnia 1963 r.

>>> Jan Szul nowym szefem TVP Info

Andrzej Godlewski to dziennikarz, publicysta i ekspert w dziedzinie spraw międzynarodowych. Publicysta tygodników „Wprost” i „Gościa Niedzielnego”. Ostatnio, od lutego 2007 r. - szef działu „Opinie” i komentator dziennika „Polska The Times”. Od czerwca 2006 r. do stycznia  2007 r. kierownik działu „Opinie” w gazecie „Dziennik”. Wcześniej przez ponad 11 lat związany był z Telewizją Polską. W latach 1995 – 2004 pracował jako dziennikarz i producent. Cztery lata był  producentem  cotygodniowego magazynu o integracji Polski z UE „Euroexpress”. Od października 2004 r. do czerwca 2006 r. pełnił funkcję kierownika Redakcji Publicystyki TVP1. Był m.in. odpowiedzialny za przygotowanie kampanii wyborczych na antenie TVP1 w 2005 r. i relacje z wydarzeń Rewolucji Pomarańczowej na Ukrainie w 2004 r. 

>>> Jacek Snopkiewicz został wiceszefem TVP 2

Studiował germanistykę na Uniwersytecie w Lipsku (1988-93) i na Uniwersytecie w Wiedniu (1991), a także nauki polityczne w Lipsku (1990-93), Wiedniu (1991) i na Uniwersytecie Warszawskim (1993-95). Urodził się 12 lutego 1970 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Rychcik i Andrzej Godlewski wicedyrektorami Jedynki

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ellunia
Panie Prezesie a kiedy Pan wreszcie zrobi porządek z tym PiS-owskim niedouczonym zakapiorem Tomaszem Karusewiczem Dyrektorem Biura Kontroli TVP ?
odpowiedź
User
Szatan
A kiedy pan prezes zrobi wreszcie porządek z tymi przydupnikami Tuska z pionu programowego ?
odpowiedź
User
Rob
No to pewnie dopiero teraz nieudolni kierownicy kilku redakcji wreszcie znikną...Ciekawe kto na ich miejsce przyjdzie...
odpowiedź