SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Siezieniewski szefem Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych

Prezes Polskiego Radia Andrzej Siezieniewski został w czwartek wybrany prezesem Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych, która od 14 lat działa przy Politechnice Warszawskiej.

Andrzej Siezieniewski, for. prArticle

Głównymi celami Fundacji są m.in. wspomaganie rozwoju myśli naukowej w dziedzinie radiokomunikacji i technik multimedialnych, promowanie młodej kadry naukowej oraz unowocześnianie bazy laboratoryjnej Politechniki Warszawskiej.

- Polskie Radio było jednym z założycieli Fundacji i cały czas w różnych formach wspiera jej działalność - mówi Andrzej Siezieniewski. - Fundacja to organizacja, dzięki której przygotowywane są kadry także dla Polskiego Radia - przyszli inżynierowie, którzy będą dbali o naszą bazę nadawczą, o całą naszą infrastrukturę techniczną, a zatem jesteśmy bezpośrednio zainteresowani tym, żeby fundacja mogła prowadzić swoją działalność. To, co robimy w ramach fundacji służy całej radiofonii, ale także służy Polskiemu Radiu - dodaje.

Andrzej Siezieniewski będzie prezesem Rady Fundacji po raz drugi, poprzednio pełnił tę funkcję w kadencji 2004/2005.

>>> RMF FM liderem rynku radiowego w 2013 r, w dół Jedynka i Trójka

Fundacja co roku organizuje ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę doktorską w dziedzinie radiokomunikacji i technik multimedialnych. Jego laureatami zostało już 47 osób z różnych ośrodków akademickich. Obecnie trwa 12. edycja tego konkursu. Wspierane są także wyjazdy na konferencje zagraniczne. Dzięki inicjatywom Fundacji zmodernizowano też laboratoria naukowe i techniczne na Politechnice Warszawskiej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Siezieniewski szefem Rady Fundacji Wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bolszewik
Siezieniewski człowiek z Moskwy. Hańba!!!
odpowiedź
User
august
A po co ta fundacja???
odpowiedź
User
Todzio
Człowiek z Moskwy, to mało. Przy okazji też kłamczuszek. W życiorysie ma napisane, że dwa razy był korespondentem w Moskwie - a to nieprawda. Za pierwszym razem w latach 1976-82 był w redakcji polskiej radia Moskwa do czytania wrednych komunistycznych tekstów wypisywanych przez sowieckich redaktorów. On je z wrodzoną sobie żarliwością czytał przed mikrofonem obsrywając między innymi swój kraj.
odpowiedź