SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Stec redaktorem naczelnym Bankier.pl

Stanowisko redaktora naczelnego portalu Bankier.pl (Bonnier Business Polska) objął Andrzej Stec. Poprzednio kierował redakcją „Parkietu”, a wcześniej pracował m.in. w „Pulsie Biznesu” i „Gazecie Wyborczej”.

Andrzej Stec, fot. materiały prasoweAndrzej Stec, fot. materiały prasowe

Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska, podkreśla w komunikacie, że Andrzej Stec to „nie tylko świetny dziennikarz od ponad 30 lat związany z rynkiem finansowym i laureat wielu branżowych nagród, ale także świetny menedżer mający wieloletnie doświadczenie w kierowaniu dużymi newsroomami w redakcjach ekonomicznych”.

- Jestem pewna, że umocni Bankier.pl na pozycji najważniejszego źródła informacji w internecie dla inwestorów indywidualnych i przyczyni się do realizacji głównej misji portalu, jaką jest dostarczanie Polakom rzetelnych informacji pomagających podejmować właściwe decyzje dotyczące budżetów domowych, inwestycji czy kwestii podatkowych - dodaje.

Przez ostatnie 12 lat Andrzej Stec był redaktorem naczelnym „Parkietu”, a od 2016 roku pełnił też funkcję zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” (oba tytuły wydaje Gremi Media). Na czele redakcji „Parkietu” z początkiem stycznia zastąpił go Cezary Szymanek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wcześniej Stec przez pięć lat był redaktorem działu Puls Inwestora w „Pulsie Biznesu”, a w latach 2000-2007 pracował jako dziennikarz działu gospodarczego „Gazety Wyborczej”. Ma uprawnienia maklera papierów wartościowych. Pracował w BM Banku BPH, a w latach 2010-2012 roku był we władzach Związku Maklerów i Doradców - kolejno jako członek zarządu i rady. 

- Bardzo się cieszę, że po 12 latach wracam do współpracy z Grupą Bonnier Business Polska, aby wesprzeć w dalszym rozwoju jeden z najważniejszych i najlepszych portali o finansach w Polsce, czyli Bankier.pl - komentuje Andrzej Stec. - Czuję, że to idealny moment w moim życiu zawodowym, kiedy mogę wykorzystać w pełni wiedzę i kontakty, zebrane doświadczenie i po prostu poczucie wyzwolonej, świeżej energii, pełniąc tę odpowiedzialną funkcję - dodaje.

Przez ostatnie pięć lat redaktorem naczelnym Bankiera była Malwina Wrotniak. Obecnie nie pracuje już w Bonnier Business Polska.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Stec redaktorem naczelnym Bankier.pl

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Friend
Gratulacje Andrzej i powodzenia!
odpowiedź
User
M
Gratulacje Andrzej, mega wzmocnienie B, brawo!
odpowiedź
User
Vidz
bankier zszedł na psy - mało ciekawego contentu dla inwestorów, zmienił się w portal finansowo-pożyczkowo-tabloidowy.
odpowiedź