SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Sułek na drugą kadencję w EBU

Przedstawiciel Polskiego Radia - Andrzej Sułek - został wybrany na drugą kadencję jako członek Grupy Muzycznej EBU (European Broadcasting Union).

Grupa Muzyczna EBU składa się z 9 osób, reprezentujących publiczne rozgłośnie europejskie, szczególnie aktywne w dziedzinie produkcji i wymiany muzyki klasycznej. Do zadań Andrzeja Sułka, wykonywanych w imieniu Polskiego Radia i Programu Drugiego należy koordynacja Programu "Chopin 2010", programu wymiany muzyki współczesnej oraz koordynacja - w sferze muzycznej - cyklu Europejskie Stolice Kultury. Ponadto przedstawiciel Polski będzie uczestniczyć w wyznaczaniu strategicznych kierunków wymiany muzycznej, powoływaniu wspólnych programów tematycznych i cykli koncertowych. Będzie również odpowiedzialny za formułowanie oferty i obecność muzycznej produkcji Polskiego Radia w EBU.

Andrzej Sułek jest członkiem Grupy Muzycznej od 2005 roku. Nowa kadencja obejmuje lata 2008-2009. Do Grupy należą ponadto przedstawiciele radiofonii austriackiej, estońskiej, francuskiej, norweskiej, portugalskiej, słoweńskiej, węgierskiej i włoskiej. Przewodniczącym został po raz trzeci Graham Dixon (BBC), a wiceprzewodniczącym Friedrich Spangemacher (Niemcy).

Zadaniem Grupy Muzycznej EBU jest tworzenie programu współpracy międzynarodowej oraz wyznaczanie standardów technicznych i jakościowych wymiany koncertów oraz audycji muzycznych pomiędzy wszystkimi rozgłośniami radiowymi należącymi do tej organizacji.

Europejska Unia Nadawców (European Broadcasting Union, w skrócie EBU), powstała w 1950 roku jako organizacja skupiająca publiczne stacje radiowe i telewizyjne Europy Zachodniej w celu wymiany realizowanych programów i wspólnej produkcji audycji. Obecnie do EBU należą 74 rozgłośnie radiowe i telewizyjne z 55 krajów Europy, Północnej Afryki i Bliskiego Wschodu. W Polsce do EBU należą tylko Polskie Radio S.A. i Telewizja Polska S.A.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Sułek na drugą kadencję w EBU

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl