SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Turski zostaje w TVP

Prezes Urbański przedłużył kontrakt ikonie Telewizji Polskiej Andrzejowi Turskiemu.

 Turski miał ostatnio kontrakt z TVP do stycznia 2008 roku, ale już w kwietniu mieliśmy nie zobaczyć go w roli prezentera „Panoramy” TVP2. Jak dowiedziały się „Wirtualnemedia.pl” Turski zostanie w TVP co najmniej o rok dłużej.

Już za prezesury Bronisława Wildsteina dyrektor Agencji Informacji Andrzej Mietkowski zaproponował mu prowadzenie pięciu wydań „Panoramy” w tygodniu. Szczegóły kontraktu były już omówione, ale z powodu odwołania Wildsteina, do tego nie doszło.

„O swojej sytuacji, czyli o wygasaniu kontraktu na „Panoramy” z końcem marca, powiadomiłem Prezesa Andrzeja Urbańskiego, który zatelefonował do mnie z informacją, że przedłuża mi kontrakt. Na rok, dlatego, że ja sam uważam, iż po osiągnięciu wieku emerytalnego, mój pracodawca powinien mieć wolną rękę. Jeśli będzie chciał nadal mnie zatrudniać, to proszę bardzo, może przedłużyć kontrakt, a jeśli nie, to się elegancko żegnamy. Obecne kierownictwo AI, czyli dyrektor Jarosław Grzelak, podtrzymało pomysł, bym prowadził więcej „Panoram”. Rozmawiamy właśnie na ten temat i w tym tygodniu wszystko powinno być jasne” – mówi nam Andrzej Turski.

W sprawie przywrócenia do „Panoramy” Turskiego i powierzenie mu prowadzenia większej ilości wydań dziennika, interweniował cały jego zespół redakcyjny, który już w połowie stycznia podpisał list skierowany do kierownictwa TVP w jego obronie.

W momencie przedłużenie kontraktu Turskiemu pojawia się pytanie, czy Telewizja Polska zamierza reaktywować jego program „7 dni świat”. Przypomnijmy, że program emitowany był w przez 17 lat. Przez długi czas był nadawany w TVP2 w niedzielę o 17.30, potem przeniesiony na godziny wieczorne tego samego dnia. Pod koniec ub.r. TVP podjęła decyzję o zakończeniu jego nadawania.

„Rzecz znajduje się w gestii dyrektorów anten. Jeśli którykolwiek z szefów zechce nadawać ten program, to ja i cały zespół tego programu powitamy to z radością, ale nie narzucamy się nikomu. Żal nam tego programu to prawda. Uważamy, że trzymał poziom, miał dobra formułę i w żadnym wypadku nie zasługiwał na zdjęcie z anteny” – mówi dalej Turski.

W programie prezentowano i komentowano najważniejsze wydarzenia międzynarodowe mijającego tygodnia.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Turski zostaje w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl